دوربین‌های مداربسته دارای قابلیت دید در شب هستند. دید در شب در دوربین مداربسته انواع مختلفی دارد. بهترین دوربین مداربسته دید در شب کدام است؟ بهترین دید در شب دوربین مداربسته چیست؟ در ادامه به انواع دید در شب، تصویر دوربین مداربسته دید در شب و قیمت دوربین مدار بسته دید در شب می‌پردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:

دید در شب در دوربین مداربسته

تصاویر به وسیله لنز دوربین مداربسته تشکیل می‌شود. عملکرد لنز در دوربین مداربسته مانند چشم انسان است. لنز نیز همانند چشم انسان برای تشکیل تصاویر نیاز به میزان مشخصی نور دارد. با بازتاب نور از سطح جسم، تصاویر تشکیل می‌شوند. تصاویر در محیط‌هایی با روشنایی مناسب توسط دوربین مداربسته به سادگی و با کیفیت مناسب ثبت می‌شوند. در شب و محیط‌های تاریک، شرایط متفاوت است. قابلیت دید در شب باعث می‌شود تا دوربین مداربسته در محیط‌های تاریک و کم نور نیز قادر به ثبت تصاویر باشد. اغلب دوربین‌های مداربسته برای ثبت تصاویر در تاریکی، از LED مادون قرمز استفاده می‌کنند. این ال ای دی‌ها نور مورد نیاز دوربین را تامین می‌کنند. نور LED‌های مادون قرمز به صورت نامرئی بوده و با چشم قابل رویت نیستند.

بهترین دوربین مداربسته دید در شب

اگر به دنبال بهترین دوربین مداربسته دید در شب هستید، علاوه بر قابلیت دید در شب دوربین باید به عوامل دیگری مانند لنز، کیفیت تصویر، برند و… نیز توجه کنید. شما باید با توجه به انتظارات و نوع کاربری خود، بهترین دوربین مداربسته دید در شب را انتخاب کنید.

 • برند دوربین مداربسته: یکی از نکات مهم در انتخاب بهترین دوربین مداربسته، برند دوربین است. دوربین‌های مداربسته دارای برندهای مختلفی هستند. انتخاب دوربین از بین معتبرترین و پرفروش‌ترین برندهای دوربین مداربسته، کیفیت دوربین شما را تضمین می‌کند.
 • لنز دوربین مداربسته: دوربین‌های مداربسته دارای دو نوع لنز هستند. لنز ثابت و لنز متغیر. لنز دوربین مداربسته باید با توجه به نوع کاربری انتخاب شود. لنزهای ثابت دارای یک فاصله کانونی ثابت هستند. در نتیجه زاویه دید در این لنزها قابل تغییر نیست. فاصله کانونی در لنزهای متغیر، قابل تغییر است. همچنین دوربین مداربسته با لنز متغیر دارای قابلیت زوم است. لنزهای متغیر در دو نوع دستی و موتورایز تولید می‌شوند. فاصله کانونی در لنزهای دستی به صورت دستی و در لنزهای موتورایز از راه دور و به وسیله موتور داخل لنز انجام می‌شود.
 • کیفیت تصویر دوربین مدار بسته: کیفیت تصاویر در انواع دوربین مداربسته متفاوت است. دوربین‌های مداربسته دارای کیفیت تصویر با رزولوشن 1 تا 12 مگاپیکسل هستند. با توجه به کاربری خود بهترین کیفیت تصویر را در دوربین مداربسته انتخاب کنید.
 • نوع تکنولوژی دوربین مداربسته: دوربین‌های مداربسته با دو نوع تکنولوژی تحت شبکه و آنالوگ تولید می‌شوند. از دوربین آنالوگ می‌توانید در کاربری‌های کوچکتر و معمولی مانند منازل استفاده کنید. از دوربین‌های تحت شبکه می‌توانید در کاربری‌های پیشرفته‌تر استفاده کنید.

بهترین دید در شب در دوربین مداربسته

اگر به دنبال دوربین مداربسته با بهترین کیفیت دید در شب هستید، باید به ویژگی‌ها و نوع دید در شب دوربین مداربسته توجه داشته باشید. به طور کلی انواع دید در شب را می‌توانیم به دو دسته سیاه سفید و رنگی تقسیم کنیم. دید در شب سیاه سفید و رنگی هر کدام دارای انواع مختلفی هستند. دوربین‌های مدار بسته با دید در شب سیاه و سفید تصاویر را در روز به صورت رنگی و در شب به صورت سیاه و سفید ثبت می‌کنند. دوربین‌های مداربسته دید در شب رنگی تصاویر در شب را نیز همانند روز به صورت رنگی ثبت می‌کنند.

برای انتخاب بهترین دید در شب دوربین مداربسته باید به نوع دید در شب، برد دید در شب و کیفیت تصاویر دوربین توجه کنید. همچنین به این نکته نیز توجه کنید که بهترین دید در شب نیز متعلق به دوربین‌های مداربسته با کیفیت است. دید در شب خوب در دوربین مدار بسته با کیفیت پایین وجود ندارد.

انواع دید در شب دوربین مداربسته

دوربین دید در شب سیاه و سفید

دید در شب سیاه و سفید در دوربین‌های مداربسته به دو نوع IR و EXIR تقسیم می‌شود. در ادامه با بررسی دید در شب‌های سیاه و سفید به شما در انتخاب بهترین دوربین مداربسته دید در شب کمک می‌کنیم.

 1. دوربین مداربسته دید در شب IR: کلمه IR مخفف عبارت Infrared به معنای طیف مادون قرمز است. در این نوع دید در شب، نور مورد نیاز دوربین به وسیله LEDهای مادون قرمز تامین می‌شود. نور LED مادون قرمز بدون جلب توجه و نامرئی است. دوربین دید در شب IR تصاویر در شب را به صورت سیاه و سفید ثبت می‌کند.
 2. دوربین مداربسته دید در شب EXIR: کلمه EXIR برگرفته از عبارت Enhanced Infrared Lighting به معنای نور مادون قرمز ارتقا یافته است. این تکنولوژی اولین بار توسط برند هایک ویژن وارد بازار شد. دوربین‌های دید در شب EXIR در مقایسه با IR از کیفیت تصاویر بالاتری برخوردار هستند. این دوربین‌ها برد نوری بیشتری نیز دارند.

تکنولوژی EXIR به منظور رفع نواقص و ارتقا تکنولوژی IR وارد بازار شد. یکی از نقطه ضعف‌های دوربین مدار بسته IR گرمای تولید شده به وسیله LEDها است. این گرما باعث جذب و چسبیدن حشرات به لنز دوربین می‌شود. همچنین روشنایی و تمرکز نور در دوربین‌های IR بر روی مرکز تصویر است. عدم تابش نور کافی در سایر نقاط باعث کاهش کیفیت در اطراف تصاویر می‌شود. در صورتی که نور در دوربین‌های EXIR به طور یکنواخت در تصاویر وجود دارد. یکنواختی نور در قسمت‌های مختلف تصویر باعث افزایش کیفیت تصاویر می‌شود.

دوربین دید در شب رنگی

دید در شب رنگی نیز در دوربین مداربسته دارای انواع مختلفی است. برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته دید در شب رنگی باید با انواع آن‌ها آشنا باشید.

 1. دوربین مداربسته دید در شب STARLIGHT: تکنولوژی STARLIGHT اولین بار توسط شرکت تیاندی وارد بازار شد. دوربین‌های مدار بسته دید در شب استارلایت دارای قابلیت ثبت تصاویر به صورت رنگی در نور کم هستند. این دوربین‌ها برای تصویر برداری در محیط‌هایی با نور بسیار کم، تولید شده‌اند. قیمت دوربین‌های مداربسته STARLIGHT در مقایسه با دوربین‌های مداربسته سیاه و سفید گران‌تر است.
 2. دوربین مداربسته دید در شب Color Vu: دید درشب Color Vu نوع دیگری از دید در شب رنگی دوربین مداربسته است. این تکنولوژی اولین بار توسط شرکت هایک ویژن تولید شد. تصاویر ضبط شده در محیط تاریک، توسط دوربین Color Vu با کیفیت و وضوحی همانند روز است. این دوربین‌ها دارای لنزهای پیشرفته و سنسورهایی با عملکرد بالا هستند.
 3. دوربین مداربسته دید در شب Warm Light: عبارت Warm Light به معنای نور گرم است. بر خلاف مادون قرمز که نامرئی است و چشم انسان قادر به دیدن آن نیست، این تکنولوژی به نورهای مرئی اشاره دارد. دوربین‌های Warm Light دارای دو چراغ در زیر لنز خود هستند. این دوربین‌ها همزمان با تاریک شدن محیط، با تاباندن نورهای مرئی و طبیعی محیط را روشن می‌کنند. یکی از معایب دوربین وارم لایت، دیده شدن نور آن‌ها است. از این دوربین‌ها نمی‌توان در محیط‌هایی که نیاز به مخفی بودن دوربین است، استفاده کرد.
 4. دوربین مداربسته دید در شب Spot Light: شکل ظاهری دوربین‌های Spot Light همانند دوربین‌های Warm Light است. این دوربین‌ها دارای قابلیت تشخیص حرکت هستند. چراغ‌های دوربین هنگام وقوع موارد مشکوک مانند سرقت، حرارت و حرکت، روشن شده و شروع به فیلم برداری و اعلام هشدار می‌کنند. این نوع دوربین یکی از قوی‌ترین دوربین‌ها در جلوگیری از تخلفات و سرقت است.

برد دید در شب دوربین مداربسته

برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته دید در شب باید به برد دید در شب نیز توجه کنید. منظور از برد دید در شب دوربین مدار بسته، عمق دید دوربین است. به طور کلی برد دید در شب دوربین مداربسته به دو عامل بستگی دارد.

 1. میزان حساسیت چیپ تصویر به نور مادون قرمز
 2. قدرت LEDهای مادون قرمز

هر چه میزان حساسیت چیپ تصویر به نور مادون قرمز بیشتر باشد، برای تشکیل تصویر، میزان نور کمتری نیاز است. همچنین هر چه قدرت LEDهای مادون قرمز بیشتر باشد، قادر به تولید نور بیشتری است. در این حالت برد دید دوربین نیز افزایش می‌یابد. دوربین‌های مداربسته دید در شب دارای بردهای مختلفی هستند. معمولا برد دوربین‌های دید در شب از 10 متر تا 500 متر است. در صورت نیاز به دوربین با برد بالای 500 متر، می‌توانید از دوربین دید در شب لیزری استفاده کنید.

تصویر دوربین مدار بسته در شب

در این قسمت نمونه‌ای از تصاویر دوربین‌های دید در شب سیاه و سفید IR، EXIR و دید در شب رنگی COLOR VU را مشاهده می‌کنید. شما می‌توانید با توجه به هدف، کاربرد و انتظارات خود، بهترین دوربین مداربسته دید در شب را انتخاب کنید. به طور مثال برای نصب دوربین در کاربری‌های معمولی مانند منازل و ساختمان‌های مسکونی، بهترین انتخاب، دید در شب سیاه و سفید است. دوربین‌های مداربسته دید در شب رنگی دارای قیمت بالاتری هستند. به همین دلیل اغلب در کاربری‌های حساس‌تر استفاده می‌شوند.

مقایسه تصویر دوربین دید در شب IR و دوربین دید در شب EXIR

تصاویر دوربین مداربسته IR و EXIR

مقایسه تصویر دوربین دید در شب COLOR VU و دوربین دید در شب EXIR

تصویر دوربین مداربسته سیاه و سفید و رنگی

قیمت دوربین مداربسته دید در شب

برند تیاندی یکی از برندهای معتبر در زمینه تولید دوربین‌های مداربسته است. این برند دارای انواع دوربین تحت شبکه با قابلیت دید در شب است. با کلیک بر روی لینک زیر می‌توانید لیست قیمت دوربین مداربسته دید در شب تیاندی را مشاهده کرده و بهترین دوربین مداربسته دید در شب را انتخاب کنید. برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان از کارشناسان با شماره 91009555-021 تماس بگیرید.

دوربین مداربسته دید در شب بیسیم

برخی از دوربین‌های مداربسته بدون نیاز به کابل کشی و به صورت بیسیم نصب می‌شوند. این دوربین‌ها را دوربین مداربسته بیسیم می‌نامند. دوربین‌ مداربسته بیسیم نیز از قابلیت دید در شب پشتیبانی می‌کند. در برخی از پروژه‌ها امکان کابل کشی وجود ندارد. در این صورت می‌توانید از دوربین مداربسته دید در شب بیسیم استفاده کنید. دوربین‌های بیسیم با استفاده از اینترنت کار می‌کنند. برای استفاده از این دوربین‌ها باید از مودم مناسب و اینترنت با سرعت خوب استفاده کنید.

مزایای دوربین مدار بسته دید در شب

 • امکان ثبت تصاویر و نظارت در محیط‌های تاریک: دوربین‌های دید در شب امکان ثبت و مشاهده تصاویر در شب و محیط‌های کم نور را فراهم می‌کنند.
 • تنوع بالا: همانطور که گفته شد این دوربین‌ها دارای انواع مختلفی هستند. تنوع در دوربین‌های دید در شب باعث می‌شود تا بتوانید، بهترین دوربین مداربسته دید در شب را بر اساس محل نصب مورد نظر خود انتخاب کنید.
 • مقاوم بودن: اغلب دوربین‌های دید در شب دارای مقاومت بالایی هستند. با توجه به نوع این دوربین‌ها، می‌توانید در محیط‌های داخلی و خارجی از دوربین دید در شب استفاده کنید.
 • قیمت مناسب: تقریبا همه دوربین‌های مداربسته از قابلیت دید در شب پشتیبانی می‌کنند. در نتیجه با توجه به بودجه و انتظارات خود می‌توانید از انواع دوربین مداربسته استفاده کنید.
4.7/5 - (6 امتیاز)