با توجه به اینکه متقاضیان دوربین مداربسته خواستار ضبط تصاویر در شب نیز هستند، از این رو اغلب دوربین های مداربسته قابلیت دید در شب را نیز دارند. هنگام انتخاب دوربین مداربسته دید در شب ممکن است، سوالاتی ایجاد شود. بهترین دوربین مداربسته دید در شب کدام است؟ بهترین دید در شب دوربین مداربسته چیست؟ در ادامه درباره انواع دید در شب، تصویر دوربین مداربسته دید در شب و قیمت دوربین مدار بسته دید در شب صحبت می کنیم.

دید در شب در دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته دارای یک لنز برای دریافت تصاویر هستند. این لنز مانند چشم انسان عمل می کند. به طوری که برای تشکیل تصویر نیاز به میزان مشخصی از نور دارند تا با بازتاب نور از سطح جسم، بتوانند تصویر را تشکیل دهند. دوربین های مداربسته در محیط های دارای نور و روشنایی، تصاویر را به سادگی دریافت می کنند. اما در شب و تاریکی، شرایط متفاوت است. به عبارت دیگر برای ثبت تصاویر در تاریکی، نور توسط LED مادون قرمز تامین می شود. نور این LED ها با چشم قابل رویت نیستند. دوربین های دید در شب با انواع مختلفی در بازار موجود هستند.

بهترین دوربین مداربسته دید در شب

اگر به دنبال بهترین دوربین مداربسته دید در شب هستید، باید علاوه بر قابلیت دید در شب دوربین، به لنز، کیفیت تصویر، برند و بسیاری موارد دیگر نیز توجه کنید. با توجه به انتظارات و نوع کاربری می توانید بهترین دوربین مداربسته دید در شب را انتخاب کنید.

بهترین برند دوربین مداربسته: اگر در جستجوی بهترین دوربین مدار بسته دید در شب هستید، یکی از نکاتی که باید به آن توجه کنید، برند دوربین است. انواع دوربین مداربسته برندهای متفاوتی دارند. انتخاب دوربین از بین برندهای معتبر باعث تضمین کیفیت دوربین شما می شود.

بهترین لنز دوربین مداربسته: دوربین های مداربسته دارای دو نوع لنز هستند. لنز ثابت و لنز متغیر. انتخاب لنز در دوربین مداربسته به نوع کاربری شما بستگی دارد. لنزهای ثابت دارای یک فاصله کانونی ثابت هستند. همچنین این لنزها قابل تغییر نیستند. لنزهای متغیر فاصله کانونی قابل تغییر و قابلیت زوم دارند. نوع دیگر لنزهای قابل تغییر، موتورایز نام دارند که دارای قابلیت زوم و فوکوس از راه دور را دارند.

بهترین کیفیت تصویر دوربین مداربسته: دوربین های مدار بسته با کیفیت تصاویر مختلفی در بازار موجود هستند. با توجه به کاربری خود می توانید بهترین کیفیت تصویر را در دوربین مداربسته انتخاب کنید.

بهترین نوع بدنه دوربین مداربسته: دوربین های مداربسته به طور کلی از نظر شکل و بدنه، به دو دسته بولت و دام تقسیم می شوند. از دوربین مداربسته دام اغلب در محیط های مسقف و داخلی استفاده می شود. همچنین دوربین مداربسته بولت معمولا در محیط های خارجی استفاده می شوند.

بهترین دید در شب در دوربین مداربسته

اگر به دنبال بهترین کیفیت دید در شب در دوربین مدار بسته هستید، باید توجه داشته باشید که انواع مختلفی از دید در شب وجود دارد. در نتیجه باید نوع، مشخصات و انتظارات خود را از دوربین مدار بسته دید در شب در نظر بگیرید.

انواع دوربین مداربسته دید در شب

شرکت های سازنده دوربین مدار بسته، دوربین هایی تولید کردند که علاوه بر ضبط تصاویر در نور، بتوانند تصاویر مطلوبی را در شب و تاریکی نیز ثبت کنند. در قابلیت های دید در شب، انواع مختلفی از فناوری ها وجود دارد. تصاویر در دوربین های دید در شب به دو صورت رنگی و سیاه و سفید است.

دوربین های دید در شب سیاه و سفید

دوربین مداربسته دید در شب IR

کلمه IR مخفف عبارت Infrared به معنای طیف مادون قرمز است. دوربین های مداربسته دید در شب IR دارای LED های مادون قرمز هستند. این دوربین ها به وسیله LED های مادون قرمز محیط اطراف را روشن می کنند تا امکان ثبت تصویر برای دوربین فراهم شود. نور مادون قرمز توسط چشم انسان دیده نمی شود. در نتیجه نور مورد نیاز برای ثبت تصاویر، بدون جلب توجه و دیده شدن محل قرار گیری دوربین است. تصاویر دوربین دید در شب IR به صورت سیاه و سفید هستند.

دوربین مداربسته دید در شب EXIR

کلمه EXIR برگرفته از عبارت Enhanced Infrared Lighting به معنای نور مادون قرمز ارتقا یافته است. این تکنولوژی اولین بار توسط برند هایک ویژن به بازار عرضه شد. دوربین های دید در شب EXIR از کیفیت تصاویر بالاتری برخوردار هستند. همچنین این دوربین ها برد نوری بیشتری نیز دارند.

تفاوت دوربین دید در شب IR و EXIR

تکنولوژی EXIR به منظور رفع نواقص و ارتقا تکنولوژی IR وارد بازار شد. یکی از ضعف های دوربین مدار بسته IR گرمای تولید شده به وسیله LED ها است. این گرما باعث جذب و چسبیدن حشرات به لنز دوربین می شود. همچنین روشنایی و تمرکز نور در دوربین های IR بر روی مرکز است. عدم تابش نور کافی در سایر نقاط باعث کاهش کیفیت اطراف تصاویر می شود. در صورتی که نور در دوربین های EXIR به طور یکنواخت در تصویر وجود دارد و باعث کیفیت بیشتری می شود.

دوربین های دید در شب رنگی

دوربین مداربسته دید در شب STARLIGHT

تکنولوژی STARLIGHT اولین بار توسط شرکت Tiandy به بازار ارائه شد. دوربین های مدار بسته دید در شب استارلایت دارای قابلیت ثبت تصاویر به صورت رنگی در تاریک ترین حالت هستند. این دوربین ها برای تصویر برداری در محیط هایی با نور بسیار کم، تولید شده اند. قیمت دوربین های مداربسته STARLIGHT نسبت به دوربین های مداربسته سیاه و سفید بالاتر است.

دوربین مداربسته دید در شب Color Vu

یکی دیگر از تکنولوژی های دوربین های مدار بسته دید درشب، Color Vu نام دارد. این تکنولوژی اولین بار توسط شرکت هایک ویژن وارد بازار شد. تصاویر ضبط شده در تاریکی توسط این دوربین ها با کیفیت و وضوحی همانند روز است. این دوربین ها دارای لنزهای پیشرفته و سنسورهایی با عملکرد بالا هستند.

دوربین مداربسته دید در شب Warm Light

عبارت Warm Light به معنای نور گرم است. بر خلاف مادون قرمز که نوری نامرئی است و چشم انسان قادر به دیدن آن نیست، این تکنولوژی به نورهای مرئی اشاره دارد. دوربین های Warm Light دارای دو چراغ در زیر لنز خود هستند. این دوربین ها همزمان با تاریک شدن محیط، با تاباندن نورهای مرئی و طبیعی محیط را روشن می کنند. یکی از معایب این دوربین ها دیده شدن نور آن ها است. این امر باعث می شود تا امکان نصب آنها در مکان هایی که نیاز به مخفی بودن دوربین است، وجود نداشته باشد.

دوربین مداربسته دید در شب Spot Light

دوربین های Spot Light شکل ظاهری همانند دوربین های Warm Light دارند. این دوربین ها دارای قابلیت تشخیص در حرکت هستند. چراغ های دوربین هنگام وقوع موارد مشکوک مانند سرقت، حرارت و حرکت، روشن می شوند و شروع به فیلم برداری و اعلام هشدار می کنند. این نوع دوربین یکی از قوی ترین دوربین ها در جلوگیری از تخلفات و سرقت است.

تصویر دوربین مداربسته دید در شب

در این بخش نمونه ای از تصاویر دوربین های IR، EXIR و COLOR VU را مشاهده می کنید. شما می توانید با توجه به هدف، کاربرد و انتظارات خود از دوربین مدار بسته دید در شب، دوربین خود را انتخاب کنید. به طور مثال برای نصب دوربین مدار بسته دید در شب در منزل، با توجه به هزینه بالاتر در دوربین های رنگی، الزامی به نصب دوربین های دید در شب رنگی نیست. به طور کلی دوربین های دید در شب IR و EXIR برای مصارف خانگی انتخابی مناسب هستند.

مقایسه تصویر دوربین دید در شب IR و دوربین دید در شب EXIR

تصاویر دوربین مداربسته IR و EXIR

مقایسه تصویر دوربین دید در شب COLOR VU و دوربین دید در شب EXIR

تصویر دوربین مداربسته سیاه و سفید و رنگی

مزایای دوربین مداربسته دید در شب

قیمت مناسب: دوربین های مداربسته با قابلیت دید در شب سیاه و سفید، هزینه بالایی ندارند. از این رو اغلب دوربین های مداربسته دارای قابلیت دید در شب نیز هستند.

امکان ثبت تصاویر و نظارت در محیط در تاریکی مطلق: دوربین های دید در شب به نور مادون قرمز مجهز می باشند. در نتیجه در تاریکی امکان ضبط تصاویر با کیفیت مطلوب را دارند.

مصرف انرژی کم: دوربین های مداربسته دید در شب برای روشن کردن و ثبت تصاویر نیاز به مصرف انرژی زیادی ندارند.

تنوع بالا: همانطور که گفته شد این دوربین ها دارای انواع مختلفی هستند. تنوع در این دوربین ها باعث می شود تا بتوانید، بهترین دوربین را برای منطقه نصب مورد نظر خود انتخاب کنید.

مقاوم بودن: این دوربین ها دارای مقاومت بالایی هستند و بسته به نوع آن ها، در محیط های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می گیرند.

برد دید در شب دوربین مداربسته

منظور از برد دید درشب دوربین های مدار بسته، عمق دید دوربین است. به طور کلی برد دید در شب دوربین های مداربسته به دو عامل بستگی دارد. 1- میزان حساسیت چیپ تصویر به نور مادون قرمز 2- قدرت LED های مادون قرمز. هر چقدر حساسیت چیپ تصویر به نور مادون قرمز بیشتر باشد، برای تشکیل تصویر، میزان نور کمتری لازم است. همچنین هر چه قدرت LED های مادون قرمز بیشتر باشد، می تواند نور بیشتری تولید کند. در نتیجه برد دید دوربین نیز بیشتر است. دوربین های مداربسته دید در شب دارای بردهای مختلفی هستند. معمولا برد دوربین های دید در شب از 10 متر تا 500 متر هستند. در صورتی که نیاز به دوربینی با برد بالای 500 متر دارید، می توانید از دوربین دید در شب لیزری استفاده کنید.

قیمت بهترین دوربین مداربسته دید در شب

دوربین تیاندی 2 مگاپیکسل مدل TC-C32XP

قیمت: کلیک کنید

 • رزولوشن تصویر: 2MP
 • قابلیت دید در شب: Color Maker
 • نوع لنز: ثابت
 • فاصله کانونی: 2.8mm
 • فشرده سازی ویدئو: S+265/H.265/H.264
 • استاندارد حفاظتی: IP66

دوربین تیاندی 2 مگاپیکسل مدل TC-C32WP Spec:W/E/Y/4mm

قیمت: کلیک کنید

 • رزولوشن: 2MP
 • نوع لنز: ثابت-4mm
 • استاندارد حفاظتی: IP66
 • قابلیت دید در شب: مترWarmlight 15~20
 • قابلیت ضبط صدا: دارد
 • فشرده سازی ویدئو: S+265/H.265/H.264
4.3/5 - (3 امتیاز)