فراموش کردن رمز دوربین مداربسته امری است که کاربران سیستم مداربسته با آن دست و پنجه نرم می کنند. رمز پیش فرض انواع دوربین مداربسته با یکدیگر متفاوت است. بعضا ممکن است دستگاه ان وی آر تیاندی و یا دوربین تیاندی با مشکل مواجه شود و شما مجبور به ریست کردن دوربین مداربسته باشید؛ در چنین شرایطی بعد از ریست کردن دوربین تیاندی باید رمز پیش فرض دوربین Tiandy را وارد کنید تا دوربین و دستگاه ضبط کننده اجازه اعمال تنظیمات را به شما بدهند. اما از کجا می توان به رمز عبور پیش فرض دوربین مداربسته تیاندی دسترسی پیدا کرد؟ عموما افراد بعد از مواجه با چنین مشکلاتی دستگاه را به نمایندگی ارسال می کنند که بسیار زمان بر و هزینه بر است.

رمز پیش فرض دوربین تیاندی

تمامی دوربینهای تیاندی و دستگاه ضبط کننده تصاویر NVR در حالت پیش فرض رمز عبورشان 1111 و نام کاربری آن Admin است. پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از سواستفاده هکرها و افراد سودجو پس از خرید دوربین تیاندی حتما نام کاربری و پسورد آن را تغییر بدهید تا در آینده دچار مشکل نشوید. بهترین رمز عبور برای دوربین Tiandy رمزی متشکل از حروف کوچک و بزرک، اعداد و علامت ها است. سعی کنید در رمزتان از اعداد قابل حدسی چون 1234و1111 استفاده نکنید. تنها با انتخاب رمز عبوری مناسب می توانید از سودجویی ها و سوء استفاده گری ها جلو گیری کنید.

مشاوره رایگان جهت خرید، فعالسازی و نصب دوربین مداربسته تیاندی

جهت مشاوره و راهنمایی برای خرید دوربین Tiandy می توانید با مشاوران متخصص ما تماس گرفته و بسته به نوع کاربری و محل نصبتان بهترین سیستم مداربسته را انتخاب و راه اندازی نمایید. مشاوران ما همواره در تلاش اند تا در صورت بروز مشکلاتی چون بازیابی رمز پیش فرض دوربین تیاندی ، نصب دوربین تحت شبکه تیاندی و…. شما را راهنمایی کنند.

آیا می توان از آسیب دیدن و دزدیده شدن دوربین Tiandy جلوگیری کرد؟

 1. می توانید در داخل کاور دوربین از سنسورهای لرزشی استفاده کنید و سنسور را به یک سیستم حفاظتی مثل آژیر متصل کنید.
 2. راه دیگر اینکه، ازمیکرو سویچ های مخصوص در زیر پایه دوربین و همچنین کاور دوربین مداربسته استفاده نمایید تا به محض باز شدن درب کاور و یا شل کردن پیچ پایه دوربین مداربسته، آژیر امنیتی به صدا در بیاد.
 3. همچنین می توان ازمدار لوپ در داخل پایه و کاور دوربین مداربسته تیاندی استفاده نمود تا در صورت قطعی سیم لوپ آلارم به صدا دربیاد.
 4. استفاده ازسنسور مایکرو ویو، این سنسور طوری عمل می کند که به محض نزدیک شدن سارق به دوربین مداربسته آلارم می زند.

دستگاه NVR تیاندی تا چند روز تصاویر ضبط شده را نگه می دارد؟

تعداد روزهای نگهداری تصاویر ضبط شده بستگی به موارد زیر دارد:

 • فضای ذخیره سازی هارد دیسک
 • از کدام روش فشرده سازی ویدئو (MPEG، MJPEG، موجک،264و…) برای ذخیره تصاویر استفاده می شود.
 • نرخ فشرده سازی ویدئو – Kbps چقدر است.
 • پارامتر فریم در ثانیه را روی چه عددی تنظیم کرده اید.
 • رزولوشن فریم های ضبط شده (۹۶۰*۱۰۸۰ ، ۹۶۰*۷۲۰ و ….)چقدر  می باشد.
 • آیا ویدئو به صورت تمام وقت ضبط شده و یا تنها در زمان تشخیص حرکت ضبط کرده است.
 • تعداد دوربین هایی که در سیستم مداربسته در حال ضبط تصاویر هستند.

در صورت قطع برق دوربین تیاندی همچنان ضبط می کند؟

سیستم مداربسته در حالت پیش فرض فاقد برق اضطراری است و در صورت قطعی برق دوربین مداربسته هیچ تصویری را ضبط نخواهد کرد برای جلوگیری از قطع برق باید سیستم مداربسته تان را به یک دستگاه UPS مجهز نمایید. به عنوان مثال اگر در ساختمان محل فعالیتتان به صورت مداوم با قطعی برق مواجه هستید می توانید با به کارگیری باتری UPS تا حد زیادی مشکل قطعی برق و خاموش شدن دوربین مداربسته را از بین ببرید. نحوه عملکرد دستگاه UPS به این صورت خواهد بود که در صورت قطعی برق انرژی الکتریکی را به دستگاه هایی که با برق کار می کنند می رساند تا فعالیتشان دچار اختلال نشود. دوربین هایی که برای فعالیتشان نیاز به جریان الکتریکی دارند با پشتیبانی UPS می توانند تا چندین ساعت بعد از قطعی برق نیز به فعالیتشان ادامه بدهند.

روش پشتیبان گیری یا بکاپ گرفتن دوربین مداربسته تیاندی به چه صورت است؟

بکاپ گرفتن از دوربین مداربسته بسیار آسان است و خودتان می توانید آن را انجام دهید. تنها کافی است که یک فلش به دستگاه متصل کنید و سپس وارد منوی دستگاه شوید و روی پشتیبان گیری (Backup) کلیک نمایید. کانال های مورد نظر، تاریخ و ساعت را انتخاب کنید. در قسمت Format  نیز نوع فایل را انتخاب کنید و در پایان روی شروع پشتیبان گیری (Start Backup) کلیک کنید. در صورت فراموشی رمز پیش فرض دوربین تیاندی می توانید با مشاوران متخصص ما در شرکت تیاندی تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

ثبت تصاویر رنگی در شب

رنگی بودن تصاویر می توان در تشخیص افراد سودجو و اختلالگر موثر باشد. آمار نشان داده است که اکثر اتفاقات ناگوار در شب رخ می دهد پس بهتر است تصاویر در شب نیز همچون روز به صورت رنگی و با جزئیات ثبت شود. دوربین تیاندی مجهز به Color Maker  و SuperStarlight می تواند تصاویر را در شب و تاریکی مطلق به صورت رنگی و با جزئیات ثبت کند.

تجهیزات دوربین تیاندی شامل چه مواردی است؟

تجهیزات سیستم مدارسته تیاندی شامل دوربین مداربسته، دستگاه ضبط کننده تصاویر NVR ، دستگاه vms و دستگاه تشخیص چهره می باشد. نمایندگی مرکزی دوربین تیاندی ارائه دهنده تمامی تجهیزات مداربسته با تضمین اصالت کالا و گارانتی است.

5/5 - (1 امتیاز)