دوربین مداربسته بولت چیست؟ کاربرد آن چیست؟ بولت به معنای لوله و گلوله است.دوربین بولت تیاندی ظاهری استوانه ای شکل و فلزی دارد که برای محیط های بیرونی عموما مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین Bullet در انواع IP و HD در بازار موجود است. دوربین مدار بسته بولت به گونه ایی طراحی شده است که می تواند برد مسافت طولانی تری را تصویر برداری کند اما در یک زاویه دید ثابت که در ادامه در رابطه با تمامی ویژگی های این دوربین محبوب بیشتر توضیح خواهیم داد. لازم به ذکر است که این دوربین از ویژگی IP برخوردار است.

کاربرد دوربین بولت تیاندی

دوربین بولت تیاندی عموما برای محیط های خارجی چون پارکینگ، رو به روی درب ورودی و…. مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع میزان اهمیت استاندارد IP را بیشتر می کند.( IP یک استاندارد بین المللی جهت سنجش میزان مقاومت دستگاه در برابر آب و ذرات گرد و غبار می باشد که غالبا به همراه دو عدد در دیتا شیت دوربین های مداربسته بیان می شود. توجه داشته باشید که ضد آب بودن دوربین مداربسته بولت به معنای امکان غوطه ور کردن آن در آب در مدت زمان طولانی نیست.) این دوربین ها را اغلب بر روی دیوار نصب می کنند اما در صورت نیاز زیر سقف نیز قابل نصب است.

انواع دوربین مدار بسته بولت

دوربین تحت شبکه بولت

دوربین مداربسته IP برای انتقال تصاویر از بستر شبکه استفاده می کنند، به دلیل قابلیت های بالایی که دارند در مدت زمان بسیار کمی در بین کاربران مورد توجه قرار گرفتند اما به واسطه قیمت نسبتا بالایی که دارند بیشتر برای پروژه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

دوربین آنالوگ بولت

دوربین HD از سیگنال های آنالوگ برای انتقال تصاویر استفاده می کنند، این دوربین ها نسل قدیمی دوربین های مداربسته هستند که با پیشرفت تکنولوژی و نیاز کاربران با نام تجاری HD دوربین های آنالوگ پیشرفته را به بازار وارد کردند.

ویژگی های دوربین Bullet

از جمله ویژگی های مهم و کار آمد دوربین بولت تیاندی می توان به دید در شب، لنز و زاویه دید اشاره کرد که در ادامه هر یک را توضیح خواهیم داد.

دید در شب

ارائه تصاویر واضح و با کیفیت یکی از معضلات دوربین های مداربسته قدیمی است که با به کارگیری تکنولوژی دید در شب این مشکل به سادگی قابل حل است. با به کارگیری نور مادون قرمز IR تصویر برداری در شب و یا تاریکی مطلق برای کاربران امکان پذیر شده است. برد دید در شب دوربین بولت تیاندی به تعداد و نوع LED های تعبیه شده بر روی دوربین بستگی دارد.

توجه داشته باشید که برد دید در شب نوشته شده در کاتالوگ دوربین مداربسته به بالاترین برد پرتاب نور دوربین اشاره دارد و الزاما مشخص کننده برد مفید دید در شب دوربین نیست.برای اطلاع از برد مفید دید در شب دوربین مداربسته بهتر است با مشاوران متخصص ما تماس بگیرید.(91009555-021)

لنز دوربین مداربسته بولت

دوربین های مداربسته بولت از نظر نوع لنز به سه دسته ثابت، وریفوکال و موتورایز تقسیم می شوند.

دوربین بولت با لنز ثابت در یک زاویه دید بسته و ثابت، تصاویر را ارائه می دهد. امکان زوم و بزرگنمایی در لنز ثابت وجود ندارد. دوربینهای مداربسته با لنز های ثابت، بدلیل سادگی، قیمت مناسب و تنوع در مدل های موجود، برای کاربری های مسکونی و مشاغل کوچک بسیار مناسب هستند.

دوربین های بولت با لنز وریفوکال دارای زاویه دید متغیر بوده و امکان زوم و بزرگنمایی در آنها وجود دارد. تغییر زاویه دید و زوم در لنز وریفوکال باید به صورت دستی انجام شود. دوربین های بولت با لنز وریفوکال معمولا محدوده ای بین 2.8 تا 12 میلی متر را پوشش می دهند و به واسطه نصب انعطاف پذیرشان مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفته اند.

بهترین لنز دوربین مداربسته لنزهای موتورایز است که از دسته لنزهای وریفوکال می باشد با این تفاوت که زوم آنها به صورت دستی نبوده و به واسطه موتور تعبیه شده در آنها از راه دور قابل تنظیم است.

زاویه دید دوربین بولت

دوربین های بولت از نظر نوع لنز به دو دسته لنز ثابت (Fixed lens) و لنز وریفوکال (Varifocal Lens) تقسیم می شوند. دوربین های بولت با لنز ثابت معمولا با لنز 3.6(~70 درجه)، 6(50 درجه) یا 12(25 درجه) میلیمتر ساخته می شوند و دوربین های بولت وریفوکال معمولا لنز 3-9(~35 تا 80 درجه) میلیمتر یا 2.8-12 (~25 تا 85 درجه) میلیمتر دارند.

کیفیت تصویر دوربین مداربسته بولت

برخی از افراد بر این باورند که هرچه رزولوشن دوربین مداربسته بیشتر باشد در نتیجه تصاویر با کیفیت تری را دریافت خواهند کرد این باور اشتباه نیست اما لازم است که بدانید به غیر از رزولوشن عوامل مهم دیگری چون لنز، سنسور و… می توانند بر کیفیت تصویر ضبط شده توسط دوربین مدار بسته بولت تاثیر گذار باشند. دوربین های مداربسته BULLET با رزولوشن های متفاوتی طراحی و تولید می شوند که شما می توانید بسته به نیازتان یکی از آن ها را انتخاب و خریداری کنید؛ یکی از مهم ترین مواردی که باید هنگام خرید دوربین مداربسته مورد توجه قرار بگیرد رزولوشن است، اگر شما قادر باشید اشیاء را ببینید اما نتوانید جزئیات را در آن تشخیص دهید چندان کارآمد نخواهد بود.

نحوه نصب دوربین BULLET

برای نصب دوربین بولت تیاندی نیاز به متخصص نخواهید داشت. دوربین مداربسته بولت عموما برای محیط های خارجی مورد استفاده قرار می گیرد و باید در ارتفاع نصب شود که دور از دسترس افراد سودجو قرار بگیرد. برای نصب این دوربین تنها کافی است کابل کشی ها را به خوبی انجام بدهید و محلی را برای نصب دوربین در نظر بگیرید.

قیمت دوربین مداربسته بولت

قیمت دوربین بولت تیاندی به مواردی همچون رزولوشن، زاویه دید، لنز و… بستگی دارد اما همچنان قیمت دوربین مداربسته بولت تیاندی به نسبت کارآیی، عمر مفید و… که دارد مقرون به صرفه است. برای دریافت لیست قیمت دوربین مداربسته تیاندی با واحد فروش نمایندگی تیاندی تماس بگیرید.

تفاوت دوربین بولت و دام

هر دوی این دوربین ها در بین کاربران از محبوبیت ویژه ای برخوردار هستند. مهمترین تفاوت این دو دوربین از نظر کیس است. دوربین بولت همچون گلوله و استوانه ایی شکل است دوربین دام کروی شکل است. جنس بدنه ی دوربین بولت عمدتا از فلز و جنس بدنه دام از پلاستیک است. دوربین های Bullet برای محیط های خارجی مورد استفاده قرار می گیرند و دوربین دام برای محیط های داخلی. دوربین دام زاویه دید گسترده ایی را ارائه می دهد اما تنها در مسافت های کوتاه، دوربین مدار بسته بولت زاویه دید ثابتی دارد اما برد طولانی تری را پوشش می دهد.

مطالب پیشنهادی:

امتیاز شما به این مطلب چند است؟ 🙂