قیمت دوربین های مداربسته به عوامل مختلفی مانند نوع آن ها، نوع دید در شب، برند، قابلیت های دوربین و… بستگی دارد. دوربین های مداربسته پیشرفته که از بهترین و پرفروش ترین برندها تولید می شوند می توانند از قیمت بالایی برخوردار باشند. برخی از افراد بر این باورند که هر چه دوربین های مداربسته گران قیمت تر باشند بهتر هستند. اما این باور همیشه صحیح نیست. همیشه گران قیمت ترین دوربین مداربسته بهترین دوربین مداربسته برای شما نیست. بهترین دوربین مداربسته بر اساس نیازها و نوع کاربری فرد تعیین می شود. در این مقاله قصد داریم تا ویژگی های دوربین گران قیمت را بیان کنیم.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت دوربین مداربسته

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم عواملی مانند برند، قابلیت های دوربین، کیفیت تصویر، نوع لنز و… از عوامل تاثیر گذار بر قیمت دوربین مداربسته هستند. در ادامه 4 اصل مهم که در قیمت دوربین مداربسته نقش به سزایی دارند را بررسی می کنیم.

  • بهترین برند دوربین مداربسته

یکی از عوامل مهم تعیین کننده در قیمت دوربین مداربسته، برند و شرکت تولید کننده دوربین مداربسته است. شرکت های بسیاری اقدام به تولید دوربین های مداربسته می کنند. از معتبرترین و پرفروش ترین برند های دوربین مداربسته می توان به برندهای تیاندی، هایک ویژن، داهوا، بوش، سونی و… اشاره کرد. در این میان برندهایی مانند بوش، سونی و اکسیس به دلیل مشهور بودن جزو گران قیمت ترین دوربین های مداربسته به شمار می آیند. اما برندهایی همانند تیاندی، داهوا و هایک ویژن با ارائه دوربین های مداربسته با کیفیت از قیمت مناسبی نیز برخوردار هستند.

  • کیفیت تصویر دوربین مداربسته

کیفیت تصاویر در دوربین های مداربسته دارای اهمیت ویژه ای است. واحد سنجش کیفیت تصاویر دوربین مداربسته مگاپیکسل است. هر چه عدد کنار مگاپیکسل بیشتر باشد، کیفیت تصاویر نیز بیشتر است. کیفیت بالای تصاویر مساوی است با مشاهده جزئیات و تصاویر با وضوح بیشتر. هر چه کیفیت تصویر در دوربین مداربسته بیشتر باشد، قطعا قیمت دوربین مداربسته نیز بالاتر می رود. دوربین های مداربسته گران قیمت از کیفیت تصاویر بالایی برخوردار هستند.

  • لنز دوربین مداربسته

به طور کلی دو نوع لنز ثابت و متغیر در دوربین های مداربسته وجود دارد. لنزهای ثابت بعد از نصب امکان تغییر را ندارند. در مقابل دوربین های مداربسته وریفوکال یا متغیر دارای قابلیت تغییر هستند. لنز متغیر خود به دو دسته لنز موتورایز و دستی تقسیم می شود. زاویه دید در لنزهای متغیر دستی به صورت دستی انجام می شود. لنزهای وریفوکال (متغیر) موتورایز دارای یک موتور جهت تغییر زاویه دید به صورت اتوماتیک و از راه دور هستند. دوربین های مداربسته ای که از لنزهای موتورایز استفاده می کنند می توانند از گران قیمت ترین دوربین های مداربسته باشند.

  • تکنولوژی دوربین مداربسته

تکنولوژی در دوربین های مداربسته به سه دسته تقسیم می شود. آنالوگ، آنالوگ HD و تحت شبکه. دوربین های مداربسته با تکنولوژی آنالوگ قدیمی تقریبا از رده خارج شده و دیگر کاربردی ندارند. اما دوربین های آنالوگ HD با قابلیت های بیشتر جایگزین تکنولوژی آنالوگ قدیمی شده است. از عوامل مهم در تعیین قیمت دوربین مداربسته تکنولوژی آن است. دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP جزو پیشرفته ترین دوربین های مداربسته هستند. این دوربین ها در مقایسه با دوربین های آنالوگ از قابلیت ها و تکنولوژی های بیشتری برخوردار هستند. گران قیمت ترین دوربین های مداربسته از تکنولوژی تحت شبکه پشتیبانی می کنند.

پیشرفته ترین دوربین مداربسته

این نکته که دوربین های مداربسته گران قیمت جزو پیشرفته ترین دوربین مداربسته هستند، درست است. اما یک نکته بسیار مهم این است که آیا یک دوربین پیشرفته با تمام تکنولوژی ها و فناوری های خود مناسب کاربری شما است؟ پیشرفته ترین دوربین های مداربسته دارای تکنولوژی های به روز مانند تشخیص چهره، خواندن پلاک و… هستند. ممکن است شما قصد نصب دوربین در منزل شخصی و یا آپارتمان خود را داشته باشید. اگر بخواهید در یکی از اتاق های منزل و یا محل کار اقدام به نصب دوربین مداربسته نمایید، قطعا یک دوربین با قابلیت هایی مانند خواندن پلاک و… کارایی ندارد. در چنین شرایطی استفاده از یک دوربین مداربسته معمولی نه تنها پاسخگو نیازهای شما است بلکه نیاز به صرف هزینه های بسیار نیز ندارد. همچنین در صورت استفاده از دوربین های مداربسته پیشرفته، شرایط نصب، تعمیر و نگهداری دوربین مداربسته پیچیده تر و سخت تر است.

قیمت گرانترین دوربین مداربسته

در زیر گران قیمت ترین دوربین های مداربسته از برندهای معروف را بررسی می کنیم.

گران قیمت ترین دوربین مداربسته برند هایک ویژن

از گران قیمت ترین دوربین های هایک ویژن می توان به دوربین DS-2DF82361-AELW اشاره کرد. این دوربین یک دوربین هوشمند با کیفیت بسیار بالا در شرایط کم نور است. دوربین DS-2DF82361-AELW از نوع دوربین های گردشی PTZ است. از این رو این دوربین برند هایک ویژن امکان چرخش 180 درجه و زوم اپتیکال را دارد. این دوربین دارای قابلیت های هوشمند مانند تعقیب سوژه، تشخیص چهره، تشخیص عبور از خط و… است. این دوربین یکی از گران قیمت ترین دوربین های مداربسته هایک ویژن به شمار می آید. این نوع دوربین ها قیمتی حدود 59 میلیون و 700 هزار تومان دارند. البته قابل ذکر است که هایک ویژن دوربین های اقتصادی با کیفیت خوب و متناسب با کاربری های کوچک را نیز دارا است.

گران ترین دوربین مداربسته تیاندی

دوربین تیاندی 8 مگاپیکسل مدل TC-A38N5 یکی از گران ترین دوربین های مداربسته از برند تیاندی است. این دوربین دارای لنز وریفوکال موتورایز است. دوربین TC-A38N5 تیاندی دارای قابلیت دید در شب Warmlight، قابلیت ضبط صدا، WDR، BLC، HLC، ویژگی ضد مه و… است. همچنین این دوربین از تکنولوژی تحت شبکه نیز پشتیبانی می کند. قیمت دوربین TC-A38N5 تیاندی 43 میلیون و 154 هزار تومان است. برند تیاندی نیز همانند هایک ویژن دارای دوربین های اقتصادی و به صرفه بسیاری است.

گران ترین دوربین مداربسته داهوا

اگر بخواهیم گران قیمت ترین دوربین داهوا را معرفی کنیم، می توانیم دوربین اسپید دام مدل DH-SD6CE230U-HNI را معرفی کنیم. این دوربین دارای دید در شب Starlight است. می توان تصاویر این دوربین را با استفاده از زوم اپتیکال بزرگ کرد. همچنین این دوربین دارای فناوری PFA نیز است. این فناوری باعث می شود تا دوربین تصاویر را با بیشترین کیفیت و بدون هیچ لرزشی ثبت کند. قیمت این دوربین حدود 25 میلیون تومان است.

گران قیمت ترین دوربین اکسیس

دوربین مدل P3227-LVE از برند اکسیس از نوع تحت شبکه است. این دوربین دارای لنز وریفوکال با فاصله کانونی 3.5 تا 10 میلیمتر است. همچنین دوربین P3227-LVE اکسیس قابلیت زوم و فوکوس از راه دور را دارد. استاندارد حفاظتی در این مدل دوربین IK10 است. ساختار دوربین اکسیس از نوع دام بوده و دارای قیمتی حدود 15 میلیون تومان است.

4.7/5 - (4 امتیاز)