از سیستم دوربین مداربسته در کاربری های گوناگونی مانند ادارات، شرکت ها، کارخانجات، خانه و… استفاده می شود. بسیاری از افراد برای حفظ امنیت منازل خود هنگام سفر و یا عدم حضور در منزل اقدام به نصب دوربین مداربسته می کنند. ممکن است هنگام انتخاب و خرید دوربین مداربسته سوالاتی ذهنتان را مشغول کند. به طور مثال بهترین دوربین مداربسته برای منزل کدام است؟ قیمت دوربین مداربسته برای منزل چقدر است؟ در این مقاله قصد داریم تا به سوالات شما پاسخ دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

در این مقاله می خوانید:

  • بهترین دوربین مدار بسته خانگی
  • انواع دوربین مدار بسته خانگی
  • قیمت دوربین مدار بسته خانگی

قیمت دوربین مدار بسته خانگی

قیمت دوربین مدار بسته خانگی بر اساس نوع و مکان استفاده شما متغیر است. به طور مثال اگر قصد نصب یک دوربین در محیط خارجی ساختمان را دارید، باید از دوربین هایی که دارای استاندارد IP قابل قبول هستند استفاده کنید. در مقابل اگر قصد نصب دوربین مداربسته در اتاق را دارید، نیاز به یک دوربین با لنز واید دارید. به طور کلی عوامل موثر در قیمت دوربین مداربسته گوناگون هستند. عواملی مانند کیفیت تصویر، نوع تکنولوژی، نوع لنز دوربین و.. همگی بر روی قیمت دوربین تاثیر گذار هستند. برای اطلاع بیشتر از قیمت های دوربین مداربسته تیاندی برای منزل می توانید به لیست قیمت زیر مراجعه کنید. 

بهترین دوربین مدار بسته خانگی

دوربین های مداربسته در انواع مختلف و با تکنولوژی های گوناگونی تولید می شوند. این تنوع، ممکن است انتخاب دوربین را برای کاربر سخت کند. برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای منزل باید به برخی نکات توجه کنید. ابتدا باید هدف و انتظارات خود از نصب دوربین مداربسته را بررسی کنید. قصد نصب دوربین در محیط داخلی منزل را دارید و یا محیط خارجی؟ قصد نصب چند دوربین در منزل را دارید؟ در ادامه به نکات مهمی که قبل از خرید دوربین مداربسته برای منزل باید توجه کنید می پردازیم.

1- محل نصب دوربین مداربسته برای منزل

یکی از موارد مهم در خرید دوربین، محل نصب دوربین مداربسته است. از محل هایی که می توان دوربین را در منزل نصب کرد می توان به درب ورودی ساختمان، پارکینگ، حیاط، داخل منزل، مشاعات آپارتمانی و… اشاره کرد.

اگر قصد نصب دوربین مداربسته در مشاعات آپارتمانی را دارید، باید توجه داشته باشید که قوانین نصب دوربین مداربسته را رعایت کنید. به منظور نصب دوربین در فضاهای مشترک مانند حیاط، پارکینگ، راه پله و… باید سایر ساکنین آپارتمان نیز رضایت داشته باشند. یکی از مکان های مهم در ساختمان ها پارکینگ است. برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای پارکینگ باید از دوربین های مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد، گرد و غبار، آب و.. استفاده کنید. همچنین به دلیل اهمیت تصاویر در شب باید از دوربین مداربسته دید در شب استفاده کنید. برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای منزل دید در شب می توانید به مقاله بهترین دوربین مداربسته دید در شب مراجعه کنید.

دوربین های مداربسته بولت به دلیل ساختار و مقاومت در برابر شرایط جوی نامساعد و گرد و غبار اغلب در محیط های خارجی مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین دوربین های مداربسته دام نیز اغلب در محیط های داخلی مورد استفاده قرار می گیرند.

توصیه می شود نصب و زاویه دید دوربین های مداربسته به طوری باشد که قادر به تصویر برداری از ورودی درب ها، حیاط، پارکینگ و قسمت های مختلف ساختمان به منظور کنترل رفت و آمد افراد باشد.

2- تعداد دوربین های مداربسته مورد نیاز

به طور کلی تعداد دوربین های مداربسته باید بر اساس مساحت ساختمان تعیین شود. علاوه بر مساحت ساختمان باید به نقاط حساس و پر اهمیت ساختمان نیز توجه داشته باشید. درب های ورودی به دلیل تردد افراد از این مکان ها دارای اهمیت هستند. پارکینگ ها به دلیل قرار گرفتن خودرو ها و وسایل نقلیه ساکنین جزو نقاط حساس و پر اهمیت به شمار می آیند. حیاط هر ساختمانی به دلیل روباز بودن و دسترسی بیشتر افراد نیز از جمله مکان هایی است که می تواند گزینه ی مناسبی برای نصب دوربین مداربسته باشد. همچنین اگر قصد نصب دوربین مداربسته داخل منزل را دارید می توانید از دوربین داخل اتاق ها، درب ورودی منزل و… استفاده کنید. معمولا نصب دوربین مداربسته داخل منزل به منظور کنترل وقایع منزل در هنگام عدم حضور و یا کنترل رفتار پرستار کودک یا سالمند انجام می گیرد.

با توجه به مساحت و مکان های مورد نظر برای نصب دوربین، تعداد دوربین مداربسته را انتخاب کنید.

انواع دوربین مدار بسته خانگی

1- انواع دوربین مداربسته برای منزل بر اساس تکنولوژی

همانطور که می دانید به طور کلی دوربین های مداربسته بر اساس دو تکنولوژی ساخته می شوند. دوربین مداربسته آنالوگ و تحت شبکه.

  • دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین های مداربسته آنالوگ با استفاده از کابل کواکسیال به دستگاه های ضبط متصل می شوند. دستگاه ضبط در سیستم آنالوگ DVR نام دارد. این دوربین ها دارای کیفیت تصاویر مختلفی هستند. یکی از دوربین های مناسب برای استفاده در منزل دوربین های مداربسته آنالوگ است. زیرا اغلب هدف از نصب دوربین مداربسته افزایش امنیت و کنترل رفت و آمد افراد ناشناس به ساختمان است. در نتیجه دوربین های مداربسته آنالوگ انتخاب مناسب تری برای کاربردهایی مانند منازل است.

  • دوربین مداربسته تحت شبکه

دوربین های تحت شبکه به دلیل کار در بستر شبکه و ویژگی های مختلف در مقایسه با دوربین های مداربسته آنالوگ از قیمت بالاتری برخوردار هستند. این دوربین ها به وسیله کابل شبکه به دستگاه های ضبط NVR متصل می شوند. اغلب از دوربین های دیجیتال یا IP در کاربری های وسیع استفاده می شود. در نتیجه استفاده از دوربین های تحت شبکه هوشمند و حرفه ای در منازل کارایی چندانی ندارند.

2- انواع دوربین ماربسته برای منزل بر اساس کیفیت تصویر

در هنگام خرید دوربین مداربسته برای آپارتمان به کیفیت تصویر دوربین مداربسته نیز توجه کنید. هر چه کیفیت تصاویر در دوربین مداربسته بیشتر باشد جزئیات بیشتری در تصویر نمایان است. همچنین نیاز به فضای هارد بیشتری برای ذخیره تصاویر است. توصیه می شود با توجه به نیاز های خود کیفیت تصاویر در دوربین را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که به منظور مشاهده تصاویر با کیفیت واقعی، کیفیت تصاویر در دوربین و دستگاه ضبط باید با یکدیگر یکسان باشند.

3- برند دوربین مداربسته

یکی از نکات مهم دیگر در انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای منزل، برند دوربین مداربسته است. انتخاب دوربین مداربسته از برندهای با کیفیت و معتبر اهمیت ویژه ای در طول عمر و نحوه عملکرد دوربین مداربسته دارد. برخی از کاربران دوربین مداربسته برای صرفه جویی در هزینه های خود به سمت دوربین های NO Name می روند. در حالی که انتخاب دوربین مداربسته ارزان و بدون برند می تواند هزینه های جانبی و ضرر بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد. همچنین این دوربین ها دارای خدمات پس از فروش و پشتیبانی نیستند. در نتیجه در صورت بروز مشکل و خرابی در دوربین امکان تعمیر آن ها برای کاربر بسیار سخت است.

در این میان برخی از برندهای دوربین مداربسته علاوه بر قیمت های مقرون به صرفه دارای کیفیت و اعتبار هستند. از برند های معتبر دوربین مداربسته می توان به برند تیاندی اشاره کرد.

4- دوربین مداربسته بی سیم برای منزل

دوربین های مداربسته بی سیم بدون نیاز به کابل کشی هستند. این دوربین ها به دلیل عدم استفاده از کابل و سیم دارای نصب راحتی هستند. دوربین های بی سیم با استفاده از اینترنت و وای فای کار می کنند. این دوربین ها دارای انواع مختلفی هستند. برخی از دوربین های بی سیم دارای قابلیت صحبت دو طرفه را دارند. گاهی ممکن است شما در منزل یک سالمند و یا کودک داشته باشید که بخواهید در زمان نبودتان از شرایط آن ها مطلع شوید. این دوربین ها پیشنهاد خوبی برای این کاربری ها هستند. اما باید به این نکته توجه کنید که این دوربین ها با استفاده از وای فای و اینترنت کار می کنند و در صورت وجود مانع و یا نویز عملکرد آن ها دچار اختلال می شوند. در نتیجه بهترین دوربین مداربسته برای منزل، دوربین های مداربسته دارای کابل کشی است.

دوربین مداربسته کوچک مناسب برای منزل/ خانه/ آپارتمان

می توانید از دوربین مداربسته کوچک برای منزل و خانه خود استفاده کنید. این دوربین ها انواع مختلفی دارند. یکی از انواع این دوربین ها دوربین مداربسته بی بی کم است. Baby Cam (بی بی کم) به معنای دوربین کودک است. این دوربین ها معمولا برای نظارت بر حال کودک و یا سالمند مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین بی بی کم از نوع دوربین های بی سیم و رم خور است. اغلب این دوربین ها علاوه بر ضبط تصاویر دارای قابلیت ضبط صدا نیز هستند. با نصب این دوربین ها می توانید تصاویر و صدای آن را به وسیله تلفن همراه خود مشاهده و گوش نمایید. 

یکی دیگر از دوربین های کوچک برای منزل، دوربین مداربسته مخفی است. البته توجه داشته باشید که استفاده از دوربین مخفی به صورت قانونی جرم است. در نتیجه برای استفاده از این دوربین ها نیاز به مجوز کتبی از مراجع قانونی دارید.

5/5 - (1 امتیاز)