دوربین‌ها در کاربری‌های متفاوت مانند منزل، فضای باز، محیط تجاری و… نصب می‌شوند. با توجه به تنوع بسیار زیاد در سیستم ‌های مداربسته، هنگام خرید باید به نکات مختلفی مانند برند، نوع کاربری، کیفیت تصویر و… توجه کنید. مهم‌ترین نکته برای خرید دوربین مدار بسته مناسب، بررسی هدف و نیازهای کاربر است. استفاده از راهنمای خرید دوربین مداربسته در انتخاب صحیح بسیار تاثیرگذار است. در این مقاله قصد داریم به شما در خرید سیستم مداربسته مورد نظر کمک کنیم.

نکات مهم در راهنمای خرید دوربین مداربسته

 1. برند دوربین مداربسته
 2. محل نصب در راهنمای خرید دوربین مداربسته 
 3. تکنولوژی دوربین مدار بسته
 4. تعداد دوربین مداربسته مورد نیاز
 5. کیفیت تصویر دوربین مداربسته
 6. نوع لنز دوربین
 7. تکنولوژی‌ها در راهنمای خرید دوربین مداربسته
 8. قیمت دوربین مداربسته
 9. راهنمای خرید دستگاه ضبط دوربین مداربسته
 10. خرید از نمایندگی و مراکز معتبر

با توجه به تنوع بسیار زیاد در سیستم ‌های مداربسته، هنگام خرید باید به نکات مختلفی مانند برند، نوع کاربری، کیفیت تصویر و… توجه کنید. استفاده از راهنمای خرید دوربین مداربسته در انتخاب صحیح بسیار تاثیرگذار است. در این مقاله قصد داریم به شما در خرید سیستم مداربسته مورد نظر کمک کنیم.

نکات مهم در راهنمای خرید دوربین مداربسته

 1. برند دوربین مداربسته
 2. محل نصب در راهنمای خرید دوربین مداربسته 
 3. تکنولوژی دوربین مدار بسته
 4. تعداد دوربین مداربسته مورد نیاز
 5. کیفیت تصویر دوربین مداربسته
 6. نوع لنز دوربین
 7. تکنولوژی‌ها در راهنمای خرید دوربین مداربسته
 8. قیمت دوربین مداربسته
 9. راهنمای خرید دستگاه ضبط دوربین مداربسته
 10. خرید از نمایندگی و مراکز معتبر

1- برند دوربین مداربسته

یکی از نکات مهم در خرید دوربین مداربسته توجه به برند دوربین است. شرکت‌های بسیاری در زمینه تولید سیستم‌های مداربسته فعالیت می‌کنند. از معتبرترین و پرفروش‌ترین برندهای دوربین مداربسته می‌توان به برندهای تیاندی، داهوا، هایک ویژن، اکسیس، سامسونگ، سونی و… اشاره کرد. ممکن است هنگام خرید با برندهای متفرقه یا اصطلاحا no name نیز مواجه شوید. توجه داشته باشید این برندها با وجود ارزان قیمت بودن از کیفیت پایینی نیز برخوردار هستند. برندهای معتبر دوربین مداربسته از خدمات پس از فروش و گارانتی برخوردار هستند. در صورتی که دوربین‌های مداربسته با برندهای متفرقه فاقد خدمات پس از فروش هستند. بهترین برند دوربین مداربسته، برندی است که از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار باشد.

2- محل نصب در راهنمای خرید دوربین مداربسته

نکته دیگری که در راهنمای خرید دوربین مداربسته مورد توجه قرار می‌گیرد، محل نصب دوربین مداربسته است. دوربین‌های مداربسته برای کاربری‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. دوربین مداربسته مورد نظر باید بر اساس نوع کاربری و محیط نصب انتخاب شود. به طور مثال اگر قصد نصب دوربین مداربسته در خانه را دارید، بهترین دوربین مداربسته برای منزل دوربین‌هایی با قیمت اقتصادی هستند. در محیط‌های داخلی می‌توانید از دوربین مداربسته دام استفاده کنید. در صورتی که بهترین دوربین مدار بسته برای فضای باز، دوربین بولت است. دوربین بولت دارای مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد، رطوبت، باد و… است. اغلب از دوربین بولت برای فضاهای بیرونی و دوربین دام برای فضای داخلی استفاده می‌کنند. دوربین مداربسته PTZ نیز نوع دیگری از دوربین‌ها هستند. این دوربین قابلیت چرخش به جهات مختلف بالا، پایین، چپ و راست را دارد. در کاربری‌های وسیع که نیاز به پوشش بیشتری وجود دارد از دوربین PTZ یا اسپید دام استفاده می‌شود.

3- تکنولوژی دوربین مدار بسته

سیستم‌های مدار بسته در دو تکنولوژی تحت شبکه و آنالوگ HD تولید می‌شوند. در راهنمای خرید دوربین تحت شبکه باید توجه داشته باشید که این دوربین‌ها دارای تکنولوژی و قابلیت‌های بیشتر و پیشرفته‌تری هستند. همچنین دوربین‌های تحت شبکه از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند. در کاربری‌های کوچک‌تر برای صرفه جویی در هزینه‌ها از سیستم مدار بسته آنالوگ استفاده می‌شود. دوربین‌های مداربسته آنالوگ نیز دارای کیفیت تصاویر مناسب و قیمت به صرفه هستند. اغلب در پروژه‌های بزرگ و کاربری‌هایی که نیاز به قابلیت‌های پیشرفته مانند خواندن پلاک خودرو، شناسایی چهره و… دارند از سیستم‌های تحت شبکه استفاده می‌شود. می‌توانید انواع دوربین مداربسته تیاندی را در قسمت محصولات تیاندی مشاهده کنید.

4- تعداد دوربین مداربسته مورد نیاز

تعداد دوربین‌های مورد نیاز بر اساس نوع کاربری و نیازهای هر کاربر تعیین می‌شود. برای مشخص کردن تعداد دوربین مداربسته باید هدف و محل نصب دوربین در محل را تعیین کنید. اغلب دوربین‌های مداربسته در ورودی و خروجی‌ها، پارکینگ، مقابل پنجره، اتاق‌های ادارات و… نصب می‌شوند. قبل از خرید دوربین مداربسته، تعداد دوربین‌های مداربسته مورد نیاز خود را تعیین کنید. اگر به کابل کشی‌های طولانی نیاز دارید، از سیستم‌های دیجیتال استفاده کنید. زیرا سیستم‌های آنالوگ در کابل کشی‌های طولانی با نویز همراه هستند.

5- کیفیت تصویر دوربین مداربسته

کیفیت تصاویر دوربین مداربسته یکی از نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. هر چه کیفیت تصاویر بیشتر باشد، تصویر واضح‌تر و با جزئیات بیشتر نمایش داده می‌شود. کیفیت تصویر در انواع دوربین‌های مداربسته متفاوت است. در سیستم مداربسته کیفیت تصویر با مگاپیکسل نمایش داده می‌شود. هر چه عدد کنار مگاپیکسل تصویر بیشتر باشد، کیفیت تصویر نیز بیشتر است. کیفیت تصویر در دوربین‌های مداربسته 2 مگاپیکسل، 5 مگاپیکسل، 8 مگاپیکسل و 12 مگاپیکسل است. برای کاربری‌هایی مانند منازل، می‌توان از دوربین‌های مداربسته با کیفیت تصویر 2 مگاپیکسل استفاده کرد. در پروژه‌های بزرگ و حساس‌تر باید از دوربین‌های مدار بسته با کیفیت تصویر بالاتر استفاده کنیم.

راهنمای خرید در کیفیت دوربین مداربسته

6- نوع لنز دوربین

لنزهای مورد استفاده در دربین مداربسته سه نوع هستند. لنز ثابت، لنز متغیر varifocal و لنز متغیر motorize. نوع لنز دوربین مدار بسته باید بر اسا نیازهای کاربر انتخاب شود. دوربین مداربسته با لنز ثابت در کاربری‌هایی که زاویه دید نیاز به تغییر نداشته باشد، مناسب است. فاصله کانونی در این لنزها ثابت است. به طور مثال اگر قصد نصب دوربین در مقابل درب منزل، بدون تغییر زاویه دید را دارید، می‌توانید از دوربین مداربسته با لنز ثابت استفاده کنید. اگر نیاز به تغییر زاویه دید دارید، باید از لنزهای متغیر استفاده کنید. لنزهای متغیر دارای قابلیت زوم هستند. لنزهای varifocal به صورت دستس و لنزهای Motorize با استفاده از موتور به کار رفته در آن‌ها، زاویه دید را تغییر می‌دهند. با استفاده از راهنمای خرید دوربین مداربسته می‌توانید لنز مناسب را انتخاب کنید.

7- تکنولوژی‌ها در راهنمای خرید دوربین مداربسته

دوربین‌های مداربسته از تکنولوژی و قابلیت‌های متعددی برخوردار هستند. برخی از دوربین‌های مداربسته علاوه بر ضبط تصویر دارای قابلیت ضبط صدا نیز هستند. در محیط‌هایی که نیاز به شنیدن صدا دارید می‌توانید از دوربین مداربسته با قابلیت ضبط صدا استفاده کنید. نکته دیگر در راهنمای خرید دوربین مداربسته، قابلیت دید در شب دوربین است. همه دوربین‌های مداربسته امروزی دارای دید در شب هستند. نوع دید در شب در دوربین‌ها متفاوت است. با توجه به نیازهای خود می‌توانید دوربین مداربسته دید در شب سیاه و سفید یا رنگی انتخاب کنید. قابلیت‌های دیگر دوربین مداربسته شامل قابلیت تشخیص چهره، خواندن پلاک خودرو، تشخیص حرکت و… می‌شود.

8- قیمت دوربین مداربسته

نکته قابل توجه دیگر در خرید دوربین، در نظر گرفتن و محاسبه قیمت دوربین مداربسته است. انتخاب سیستم مداربسته باید بر اساس بودجه کاربر انجام شود. اما انتخاب سیستم مداربسته نباید صرفا بر اساس قیمت باشد. برخی بر این باورند که بهترین دوربین‌های مداربسته، گران قیمت‌ترین دوربین مداربسته است. در صورتی که این یک باور اشتباه است. درست است که دوربین‌های گران قیمت اغلب از تکنولوژی‌های بیشتری برخوردار هستند. اما این دوربین‌ها برای همه کاربری‌ها مناسب نیستند. همچنین قیمت بسیار ارزان در برخی از دوربین‌ها به دلیل No name بودن آن‌ها است. با توجه به بودجه و نیازهای خود، دوربین مداربسته مناسب با کاربری خود را انتخاب کنید. برای مشاهده لیست قیمت دوربین‌های تیاندی می‌توانید وارد لینک زیر شوید.

9- راهنمای خرید دستگاه ضبط دوربین مداربسته

تصاویر دوربین مدار بسته به وسیله دستگاه‌های ضبط DVR و NVR ضبط می‌شوند. این دستگاه‌ها با توجه به نوع تکنولوژی و کیفیت تصویر دوربین مداربسته انتخاب می‌شوند. برای ضبط تصاویر دوربین مدار بسته آنالوگ از دستگاه ضبط DVR و برای ضبط تصاویر دوربین مدار بسته دیجیتال از دستگاه ضبط NVR استفاده می‌شود. دستگاه ضبط برای ذخیره تصاویر از هارد دیسک استفاده می‌کند. نکته دیگر در راهنمای خرید دوربین مداربسته و دستگاه ضبط، توجه به ظرفیت هارد دیسک دستگاه است. دستگاه‌های ضبط با توجه به نوع و مدل می‌توانند یک یا تعدادی هارد با ظرفیت‌های متفاوت را پشتیبانی کنند.

در خرید دستگاه ضبط به کیفیت تصویر قابل پشتیبانی دستگاه نیز توجه کنید. برای مشاهده تصاویر با کیفیت واقعی، کیفیت تصویر دستگاه را متناسب با کیفیت تصویر دوربین انتخاب کنید. به طور مثال اگر دوربین مداربسته شما دارای کیفیت تصویر 4 مگاپیکسل باشد و از دستگاه ضبط 2 مگاپیکسلی استفاده کنید، تصاویر با کیفیت پایین‌تر و 2 مگاپیکسل نمایش داده می‌شود. بنابراین برای مشاهده تصاویر با کیفیت واقعی باید از دستگاه ضبط با کیفیت 4 مگاپیکسل استفاده کنید.

10- خرید از نمایندگی و مراکز معتبر

اخرین نکته‌ای که می‌خواهیم در راهنمای خرید دوربین مداربسته به آن اشاره کنیم این است که دوربین مداربسته را از کجا بخریم؟ پیشنهاد ما برای خرید دوربین، نمایندگی‌های رسمی هر برند است. خرید دوربین مداربسته از نمایندگی‌های معتبر باعث تضمین کیفیت و اصل بودن کالا است. همچنین با خرید از نمایندگی می‌توانید از خدمات پس از فروش، گارانتی، نصب و امکانات دیگر نیز بهره‌مند شوید. شرکت تارتن دژ یکی از نمایندگی‌های رسمی دوربین تیاندی است. مشتریان محترم می‌توانند برای مشاوره رایگان توسط کارشناسان و خرید با شماره 91009555-021 تماس بگیرند.

4/5 - (1 امتیاز)