بسیاری از افراد برای افزایش امنیت و نظارت در مکان های مختلف اقدام به خرید و نصب دوربین مداربسته می کنند. خرید دوربین مداربسته مناسب با نیاز و کاربری شما دارای اهمیت بسیاری است. کاربران هنگام خرید دوربین مداربسته به دنبال جستجو برای بهترین سیستم هستند. برخی از کاربران ممکن است در خرید دوربین مداربسته دچار اشتباه شوند و بعد از خرید از انتخاب خود پشیمان شوند. اگر نیاز خود و اشتباهاتی که ممکن است در هنگام خرید به وجود آیند را بشناسید، قطعا بهترین خرید را خواهید داشت. در ادامه رایج ترین اشتباهات در خرید دوربین مداربسته را بررسی می کنیم.

1- انتخاب دوربین مداربسته ارزان، اولین اشتباه در خرید دوربین مداربسته

یکی از رایج ترین اشتباهات در خرید دوربین مداربسته، انتخاب ارزان قیمت ترین دوربین ها است. عوامل تاثیر گذار در قیمت دوربین مداربسته بسیار هستند. برخی از کاربران برای صرفه جویی در هزینه های خود به دنبال دوربین با قیمت پایین هستند. اغلب دوربین های مداربسته ارزان قیمت noname و بدون برند معتبر هستند. دوربین های noname دارای کیفیت و عملکرد قابل قبولی نیستند. بعد از گذشت زمان کارایی و کیفیت این دوربین ها افت کرده و خراب می شوند. نکته مهم تر اینکه این دوربین ها اغلب غیر قابل تعمیر هستند و به دلیل عدم وجود نمایندگی و شرکت معتبر شامل خدمات پس از فروش و گارانتی نمی شوند. توصیه می شود برای جلوگیری از خرابی، افت کیفیت و هزینه های بعدی از دوربین هایی با برند معتبر و با کیفیت استفاده کنید.

2- خرید دوربین مداربسته گران

توصیه می شود در انتخاب دوربین، قیمت دوربین مداربسته را در اولویت قرار ندهید. همانقدر که باید در خرید دوربین ارزان قیمت دقت کنید در خرید دوربین گران قیمت نیز باید دقت شود. خرید گران قیمت ترین دوربین مداربسته به معنی بهترین خرید نیست. دوربین های گران قیمت اغلب جزو پیشرفته ترین و حرفه ای ترین دوربین ها هستند. ممکن است این دوربین ها مناسب نیاز و کاربری شما نباشند. برخی از دوربین های مداربسته گران قیمت از برندهای گران قیمت مانند سونی، اکسیس و.. هستند. در صورتی که می توانید دوربین هایی با کیفیت و عملکرد مشابه از برندهای قیمت مناسب مانند تیاندی، هایک ویژن، داهوا و… را خریداری کنید.

3- عدم توجه به برند دوربین مداربسته

یکی دیگر از اشتباهات در خرید دوربین مداربسته عدم توجه به برند دوربین مداربسته است. گاها پیش می آید که مشتریان از برندهای معتبر و با کیفیت دوربین های مداربسته آگاهی ندارند و انتخاب برند دوربین خود را به عهده فروشندگان می گذارند. از طرفی عده ای از فروشندگان برای به فروش رسیدن کالاهای کم فروش خود آن ها را پیشنهاد می دهند. در انتخاب و خرید هر لوازمی باید از برندهای معتبر و با کیفیت آن ها مطلع بود. امروزه با وجود اینترنت و فضای مجازی می توانید به راحتی از برندهای معتبر هر محصول آگاهی پیدا کنید.

4- خرید دوربین از فروشگاه های نامعتبر

انتخاب فروشگاه و شرکتی که دوربین را از آن خریداری می کنید حائز اهمیت است. خرید از فروشگاه های نامعتبر و غیر متخصص می تواند منجر به خرید دوربین های غیر معتبر و بی کیفیت شود. اغلب این فروشگاه ها قادر به ارائه خدمات پس از فروش نیستند. توصیه می شود خرید خود را از شرکت های متخصص و معتبر انجام دهید. زیرا علاوه بر مشاوره صحیح و انتخاب کارشناسانه، پس از خرید در صورت مواجه با هر گونه مشکل می توانید به راحتی از خدمات پس از فروش آن ها استفاه کنید.

5- اشتباه در خرید دوربین مداربسته بدون توجه به کاربری

نوع کاربری شما در انتخاب نوع دوربین مداربسته بسیار تاثیر گذار است. انتخاب و خرید دوربین مداربسته اشتباه برای کاربری خود باعث عدم عملکرد صحیح دوربین می شود. در ادامه برخی از اشتباهات در خرید دوربین مداربسته بدون توجه به کاربری را بررسی می کنیم.

خرید دوربین گردان یا اسپید دام برای کاربری های امنیتی

به طور کلی دوربین های گردان در هر لحظه تنها یک جهت را نمایش می دهند. این دوربین ها به منظور کاربری های نظارتی ساخته شده اند. در کاربری های امنیتی ممکن است زمان وقوع جرم و حادثه، دید دوربین بر روی نقطه دیگری غیر از محل حادثه باشد. دوربین های گردان یا اسپید دام به اپراتور نیاز دارند تا در زمان لازم دید دوربین بر روی جهت مورد نظر قرار بگیرد. عملکرد این دوربین ها بدون اپراتور بسیار ضعیف و همانند یک دوربین ثابت است.

برای افزایش امنیت در کاربری های امنیتی توصیه می شود در ورودی ها و نقاط حساس پروژه از دوربین های ثابت استفاده کنید. همچنین می توانید در محیط های بزرگ از دوربین های گردان همراه با اپراتور استفاده کنید.

دوربین های گردان و اسپید دام در محیط های وسیع

همانطور که گفته شد این دوربین ها با وجود قابلیت چرخش در زاویه 360 درجه، قادر به نمایش و تصویربرداری 360 درجه به صورت همزمان نیستند. خرید دوربین های گردان و اسپید دام در محیط های وسیع انتخابی اشتباه است. زیرا ممکن است در خارج از دید دوربین حادثه ای رخ دهد و از دید دوربین دور بماند. بهتر است برای پروژه های بزرگ و وسیع نیز از دوربین های ثابت در ورودی ها و نقاط حساس استفاده کنید.

خرید دوربین مداربسته WDR برای محیط های کم و یا پر نور

یکی از قابلیت های دوربین مداربسته WDR و یا دوربین های ضد نور هستند. این دوربین ها در محیط هایی با اختلاف نوری زیاد مورد استفاده قرار می گیرند. اگر محیط شما دارای نور یکسان است و به طور همزمان محیط کم نور و پر نور ایجاد نمی شود، می توانید از دوربین های بدون WDR استفاده کنید. زیرا در این شرایط استفاده از دوربین های دارای قابلیت WDR تنها باعث افزایش هزینه های شما می شود.

خرید دوربین با لنز متغیر در کاربری های ثابت

دوربین های مداربسته با لنز متغیر دارای قابلیت تنظیم زاویه دید دوربین هستند. در کاربری هایی مانند اتاق که می توان از یک زاویه دید ثابت مشخص استفاده کرد، توصیه می شود از دوربین های لنز ثابت استفاده کنید. زیرا دوربین مداربسته وریفوکال دارای قیمت بالاتری است.

استفاده از دوربین های مداربسته فاقد دید در شب در محیط های کم نور

همانطور که می دانید اغلب سرقت ها و جنایات در شب رخ می دهد. از این رو کاربران سیستم های مداربسته خواستار ضبط تصاویر در شب نیز هستند. اگر تصمیم به ثبت تصاویر در شب و یا در محیط های کم نور را دارید، از دوربین های مداربسته با قابلیت دید در شب استفاده کنید. لازم به ذکر است اغلب دوربین های مداربسته جدید از برندهای معتبر دارای قابلیت دید در شب نیز هستند.

4.7/5 - (4 امتیاز)