سیستم های مداربسته به سرعت در حال پیشرفت و توسعه هستند. هر روزه دوربین های پیشرفته تری جایگزین دوربین های قدیمی تر می شوند. از فناوری های دوربین های مداربسته می توان به دید در شب، تشخیص چهره، تعقیب هوشمند، تشخیص حرکت و… اشاره کرد. تمام این تکنولوژی و پیشرفت ها به منظور ایجاد امنیت و رفع نیازهای بیشتر کاربران استفاده می شود. اکنون که در سال 2022 قرار داریم بسیاری از کاربران به دنبال پیشرفته ترین دوربین های مداربسته 2022 هستند. در ادامه به معرفی پیشرفته ترین تکنولوژی های سیستم مداربسته می پردازیم.

پیشرفته ترین دوربین PTZ تیاندی

از پیشرفته ترین دوربین مداربسته 2022 شرکت تیاندی، دوربین های PTZ دارای ساختار دوگانه را می توان نام برد. دوربین تیاندی مدل TC-A35555 دارای قابلیت ساختار دو گانه ویدئویی و هوش مصنوعی است. کیفیت تصاویر این دوربین 5 مگاپیکسل است. جالب است بدانید این دوربین از دو نوع دید در شب IR و Warmlight استفاده می کند. دوربین مداربسته تیاندی مدل TC-A35555 از ترکیب سه دوربین بولت و اسپید دام ساخته شده است. زوم اپتیکال در هر کدام از این دوربین ها متفاوت است که بیشترین زوم اپتیکال را دوربین ptz با 6x دارا است. از دیگر ویژگی های این دوربین می توان به برد دید در شب 100 متر، تعقیب سوژه به صورت لیزری و هشدارهای نوری و صوتی اشاره کرد.

جدید ترین تکنولوژی های دوربین مداربسته

تجزیه و تحلیل داده ها

این فناوری به منظور شناسایی اطلاعات، مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب شرکت های تحقیقاتی از این تکنولوژی استفاده می کنند. فناوری تجزیه و تحلیل ویدئو می تواند به رشد و تصمیم گیری های تجاری کمک کند. بسیاری از فیلم ها به منظور تشخیص الگو، آنالیز و… توسط این تکنولوژی مورد استفاده قرار می گیرد.

فناوری یادگیری عمیق و هوش مصنوعی

این فناوری در سیستم های مداربسته بسیار تاثیر گذار است. پتانسیل این فناوری هنوز به صورت کامل در سیستم های مداربسته آشکار نشده است. در آینده ممکن است دوربین های مداربسته به صورت مستقل همانند ربات ها عمل کنند. به صورتی که بدون نیاز به دخالت انسان با استفاده از قابلیت ادراک حسی به منظور حرکت، بزرگ نمایی، چرخش و… عمل کنند. یکی از نمونه های یادگیری عمیق AI NVR Avigilon است. این نمونه ضبط با عملکرد بالا و تجزیه و تحلیل ویدئو را با یکدیگر ترکیب می کند. همچنین از فناوری جستجوی ظاهری نیز پشتیبانی می کند. این فناوری سوژه مورد نظر را با استفاده از موتور جستجوی هوش مصنوعی جستجو می کند.

فناوری 5G

یکی از پیشرفته ترین دوربین های مداربسته 2022، دوربین های دارای فناوری 5G هستند. این دوربین ها با استفاده از سیم کارت های 5G و به صورت بی سیم کار می کنند. از این دوربین ها در کاربری هایی مانند مزرعه، معادن ذغال سنگ و… که امکان اتصال به وای فای وجود ندارد استفاده می شود. سرعت این فناوری در مقایسه با فناوری 4G حدود 100 برابر است. البته این دوربین ها در مراحل ابتدایی راه اندازی هستند. از مزایای استفاده از این نوع دوربین ها می توان به سرعت بالا، بی سیم بودن، عدم نیاز به وای فای، کیفیت تصاویر بالا، دسترسی از راه دور و… اشاره کرد.

اینترنت اشیاء یا IOT

IOT برگرفته شده از عبارت Internet of Things است. به دستگاه های فیزیکی که در نقاط مختلف جهان به اینترنت متصل شده و اطلاعات را برای هدف معینی جمع آوری و به اشتراک می گذارد، اینترنت اشیاء می گویند. از کاربردهای اینترنت هوشمند در سیستم مداربسته این است که در صورت وقوع جرم و تخلف دیگر نیازی به ذخیره تصاویر نیست. بلکه این فناوری به صورت خودکار تصاویر را با پلیس به اشتراک خواهد گذاشت. همچنین در صورت استفاده از این فناوری، اگر مجرمان اقدام به از بین بردن و آسیب رساندن به سیستم مداربسته را داشته باشند، اطلاعات خارج از دسترس مجرمان بوده و از بین نخواهد رفت.

پیشرفته ترین دوربین مداربسته 2022 هایک ویژن

دوربین های مداربسته هایک ویژن از دید در شب های مختلفی استفاده می کنند. در این قسمت چند دید در شب پیشرفته در این دوربین ها را معرفی می کنیم. یکی از پیشرفته ترین دوربین های هایک ویژن، دوربین مداربسته سری Darkfighter است. این دوربین به منظور ثبت تصاویر با کیفیت بهتر در نور کم تولید شده است. این دوربین مداربسته از سنسور تصویر، لنز بزرگتر و الگوریتم نرم افزاری برای دید در شب بهتر استفاده می کند.

نسل دیگر دید در شب های این برند، دوربین های سری Budget است. این دوربین ها از لنز بزرگتر و الگوریتم استفاده می کنند. این سری دوربین ها بر خلاف Darkfighter از سنسور بزرگتر استفاده نمی کنند. دوربین مداربسته مدل DS-2CD2T45FWD-I از دوربین های تولید شده این سری هستند.

اما پیشرفته ترین دوربین های مداربسته دید در شب متعلق به سری Darkfighter X است. این دوربین ها قادر به ثبت تصاویر رنگی در 0.001 لوکس نوری هستند. این قابلیت در تعداد بسیار کمی از دوربین های مداربسته هایک ویژن قرار دارد.

پیشرفته ترین دوربین مداربسته 2022 داهوا

دوربین مداربسته داهوا سری Full color از پیشرفته ترین دوربین های مداربسته داهوا است. این دوربین ها می توانند تصاویر را در شب و در کم ترین نور محیط به صورت رنگی ثبت کنند. این فناوری در دوربین های مختلف دام، بولت و ptz وجود دارد. همچنین کیفیت تصویر در این نوع دوربین ها متفاوت است. این نوع از دوربین های مداربسته داهوا نیز از دو نوع دید در شب IR و Warmlight تشکیل شده است. تصاویر در شب و تاریکی توسط دید در شب IR ثبت می شوند و زمانی که سوژه مورد نظر توسط دوربین تشخیص داده شود، تصاویر با استفاده از دید در شب رنگی Warmlight ثبت می شوند.

خرید بهترین دوربین مداربسته

بهترین دوربین مداربسته را می توان بر اساس نوع کاربری و محل نصب دوربین مداربسته انتخاب کرد. لزوما دوربین های پیشرفته به عنوان بهترین خرید در سیستم مداربسته به شمار نمی آیند. به طور مثال انتخاب یک دوربین پیشرفته با تکنولوژی های مختلف برای کاربری منزل مناسب نیست. زیرا بسیاری از فناوری های آن مورد استفاده قرار نگرفته و تنها باعث صرف هزینه اضافی برای کاربر می شود. برای نصب دوربین در منزل می‌توانید به مقاله بهترین دوربین مداربسته برای منزل مراجعه کنید. 

4.7/5 - (4 امتیاز)