دوربین های مدار بسته دارای مدل های مختلف با ویژگی و تکنولوژی های متفاوت هستند. دوربین حافظه دار یکی از انواع دوربین های مداربسته است. معمولا دوربین های مداربسته برای ذخیره اطلاعات و فیلم ها به دستگاه ضبط نیاز دارند. دوربین حافظه دار بدون نیاز به دستگاه DVR و NVR می تواند فیلم و اطلاعات دوربین را ضبط کند. به دوربین مداربسته حافظه دار، دوربین رم خور و دوربین SD CARD نیز گفته می شود. در این مقاله قصد داریم تا شما را با ویژگی ها و کاربردهای دوربین مداربسته حافظه دار بیشتر آشنا کنیم.

در این مقاله می خوانید:

  • دوربین مدار بسته حافظه دار
  • رم دوربین مدار بسته کجاست؟
  • کاربرد دوربین مداربسته مموری خور بدون نیاز به dvr
  • مزایای استفاده از دوربین مداربسته حافظه دار
  • معایب استفاده از دوربین مداربسته حافظه دار
  • خرید بهترین دوربین مداربسته مموری خور

دوربین مدار بسته حافظه دار

دوربین های مداربسته حافظه دار دارای تکنولوژی تحت شبکه هستند. این دوربین ها دارای حافظه ی داخلی هستند. دوربین های مداربسته حافظه دار یا رم خور قابلیت نصب SD CARD در داخل خود دارند. دوربین حافظه دار دارای انواع مختلفی است. این دوربین ها را می توان در دو نوع دوربین مداربسته بیسیم حافظه دار و دوربین با سیم حافظه دار خریداری کرد. دوربین مداربسته مموری خور بدون نیاز به DVR را می توان از روی کاتالوگ آن تشخیص داد. در کاتالوگ این دوربین ها عبارت SD Card Slot یا Micro SD Card ذکر شده است. میزان ظرفیت حافظه قابل پشتیبانی هر یک از دوربین ها با یکدیگر متفاوت است.

رم دوربین مدار بسته کجاست؟

محل قرارگیری رم در هر دوربین مداربسته متفاوت است. در برخی از دوربین ها برای قرار دادن رم باید کیس به طور کامل باز شود. در برخی دیگر نیازی به باز کردن کیس نیست بلکه یک درپوش مخصوص بر روی بدنه قرار دارد که با باز کردن آن می توان رم را داخل دوربین قرار داد. به طور کلی نصب رم در داخل دوربین حافظه دار کار دشواری نیست. فقط باید توجه داشته باشید رم را در جهت تعیین شده و صحیح نصب کنید.

دوربین مداربسته حافظه دار

کاربرد دوربین مداربسته مموری خور بدون نیاز به dvr

دوربین مداربسته مموری خور امکان ذخیره اطلاعات را بدون نیاز به دستگاه ذخیره ساز فراهم می کند. این دوربین ها را دوربین با حافظه داخلی و یا دوربین مداربسته بدون DVR و NVR نیز می شناسند. ظرفیت حافظه SD CARD در این دوربین ها محدود است و معمولا قادر به نگهداری اطلاعات دوربین مداربسته به مدت محدودی هستند. در نتیجه این دوربین ها معمولا در پروژه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند.

***  راه های مختلفی برای استفاده از دوربین های مداربسته بدون دستگاه ضبط DVR و NVR وجود دارد. برای اطلاع بیشتر می توانید به مقاله دوربین مداربسته بدون DVR و NVR مراجعه کنید. ***

به طور مثال برخی از کاربران تمایل دارند تا تصاویر توسط دوربین ثبت و ذخیره شود. به عبارت دیگر می خواهند عملیات ضبط و ذخیره سازی توسط خود دوربین بدون نیاز به دستگاه ضبط انجام شود. در این پروژه ها می توان از دوربین مداربسته رم خور استفاده کرد. همچنین برخی کاربران خواستار ذخیره اطلاعات دوربین مداربسته در محلی علاوه بر هارد دستگاه ضبط دوربین مداربسته هستند. این کاربران می توانند از دوربین مداربسته حافظه دار استفاده کنند. در این صورت علاوه بر ذخیره اطلاعات بر روی هارد دستگاه ضبط، اطلاعات بر روی حافظه داخلی دوربین مداربسته نیز ذخیره می شود.

در صورت استفاده از دوربین مداربسته SD CARD در پروژه های بزرگ توصیه می کنیم از دستگاه ضبط نیز برای ذخیره اطلاعات استفاده کنید.

مزایای استفاده از دوربین مداربسته حافظه دار

  • یکی از مزیت های اصلی و مهم در این دوربین ها مستقل کار کردن آن ها است. این دوربین ها می توانند به صورت یکپارچه و مستقل بدون نیاز به دستگاه های ضبط و هارد، تصاویر را ثبت و ذخیره کنند.
  • دیگر مزیت این دوربین ها در هنگام قطعی شبکه است. با استفاده از این دوربین ها هنگام قطع شدن شبکه، دوربین همچنان به ضبط و ذخیره تصاویر ادامه می دهد. معمولا در کاربری هایی با حساسیت بالا علاوه بر ذخیره اطلاعات در دستگاه های ذخیره ساز، اطلاعات بر روی حافظه داخلی دوربین مداربسته حافظه دار نیز ذخیره می شود.

معایب استفاده از دوربین مداربسته حافظه دار

  • اصلی ترین عیب دوربین مداربسته رم خور این است که در صورت به سرقت رفتن دوربین مداربسته، تمام اطلاعات و تصاویر ذخیره شده در رم دوربین نیز از بین می رود. همچنین در صورت آسیب دیدن دوربین، ممکن است SD CARD نیز آسیب دیده و اطلاعات آن از بین برود.
  • همانطور که در قسمت های قبلی نیز اشاره کردیم، رم این دوربین ها از ظرفیت و فضای ذخیره سازی کمی برخوردار هستند. به عبارت دیگر اطلاعات در SD CARD ها تنها برای چند روز قابلیت نگهداری دارند. این نکته باعث جلوگیری از نصب دوربین مدار بسته حافظه دار در پروژه های بزرگ و حساس می شود.

خرید بهترین دوربین مداربسته مموری خور

بهترین دوربین مداربسته مموری خور نیز همانند سایر دوربین های مداربسته بر اساس عوامل مختلفی از جمله کاربری و نیاز کاربر انتخاب می شود. یکی از نکات مهم هنگام خرید دوربین مداربسته دارای SD CARD توجه به برند دوربین است. بهترین دوربین رم خور را می توانید از بین برند داهوا انتخاب کنید. داهوا یکی از شرکت های تولید کننده سیستم مداربسته است. این برند در دسته پرفروش ترین و معتبرترین برندها قرار دارد. با انتخاب دوربین مدار بسته رم خور داهوا می توانید از خدمات پس از فروش و گارانتی دوربین نیز استفاده کنید. همچنین این دوربین ها دارای قابلیت فشرده سازی H265 به منظور کاهش حجم تصاویر نیز هستند. این فرمت فشرده سازی بدون تغییر در کیفیت تصاویر قادر به کاهش حجم آن ها است. در این صورت تصاویر دوربین برای مدت زمان طولانی تری ذخیره می شوند.

دوربین حافظه دار داهوا از قابلیت تشخیص حرکت، VCA و IVS نیز پشتیبانی می کند.

5/5 - (2 امتیاز)