دوربین های مداربسته در انواع و مدل های مختلف تولید می شوند. اغلب این دوربین ها برای انتقال تصویر و برق از کابل کشی استفاده می کنند. در این بین برخی از دوربین های مداربسته بدون نیاز به کابل و سیم کشی تصویر را منتقل می کنند. به این دوربین ها دوربین مداربسته بیسیم یا وایرلس می گویند. دوربین های مداربسته بیسیم انواع مختلفی دارند. یکی از انواع این دوربین ها، دوربین بیسیم بی بی کم است. در این مقاله قصد داریم تا بهترین دوربین بیبی کم، مزایا و معایب آن را بررسی کنیم.

در این مقاله می خوانید:

  • دوربین بی بی کم
  • انواع دوربین بیبی کم
  • مزایای استفاده از Baby Cam
  • معایب دوربین بیبی کم
  • ویژگی دوربین Baby Cam چیست؟
  • انواع دوربین مداربسته بیسیم

دوربین بی بی کم

بی بی کم یک دوربین مداربسته از نوع دوربین های بیسیم است. دوربین های مداربسته علاوه بر ایجاد امنیت، برای کاربردهایی مانند نظارت بر محیط نیز مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از چالش های والدین در این روزها نظارت و کنترل بر رفتار فرزندان خود است. با نصب دوربین بیبی کم می توانید از محل کار خود بر رفتار و کارهای کودک نظارت داشته باشید. در برخی از مواقع ممکن است پرستار از کودک شما مراقبت کند. در این شرایط نیز می توانید با نصب دوربین بیسیم بی بی کم بر رفتار و عملکرد پرستار نیز نظارت داشته باشید.

علاوه بر این با استفاده از این دوربین ها دیگر نیاز به سرکشی مداوم به اتاق نوزادتان نیست. می توانید با بررسی تصاویر دوربین بی بی کم از احوال و وضعیت نوزاد خود مطلع شوید. ممکن است بسیاری از لحظات شیرین کودکان از چشم والدین پنهان بماند. از دوربین بیسیم بی بی کم می توانید به جای دوربین فیلمبرداری نیز استفاده کنید تا این لحظات شیرین را ثبت کنید.

انواع دوربین بیبی کم

انواع دوربین بیبی کم می توانند بدون نیاز به دستگاه ضبط و سیم کشی تصاویر دوربین مداربسته را ثبت کنند. برای مشاهده تصاویر بر روی موبایل باید از اپلیکیشن های مخصوص نصب دوربین مداربسته بر روی گوشی استفاده کنید. همچنین اگر قصد مشاهده تصاویر دوربین از راه دور را نیز دارید باید از اینترنت و مودم مناسب دوربین مداربسته استفاده کنید. دوربین های بی بی کم قابلیت پخش صدا را نیز دارند. این قابلیت به صورت دو طرفه است. این دوربین ها را می توان با نرم افزار مخصوصی که بر روی موبایل نصب شده کنترل کرد. همچنین با استفاده از نرم افزار می توان زاویه دید این دوربین ها را تغییر داد.

مزایای استفاده از Baby Cam

یکی از مزایای اصلی استفاده از دوربین بیبی کم نظارت آسان بر روی محیط است. اما دیگر مزایای استفاده از این دوربین ها قیمت آن ها است. دوربین بیسیم بی بی کم دارای قیمت ارزان و به صرفه تری نسبت به دیگر دوربین های مداربسته است. این دوربین دارای نصب ساده و آسانی است. به صورتی که می توانید زاویه دید دوربین مداربسته بی بی کم را به سادگی تنظیم کرده و آن را در محل مورد نظر نصب کنید. همانطور که گفته شد این دوربین ها بدون نیاز به دستگاه ضبط قادر به ضبط و ذخیره تصاویر دوربین مداربسته هستند. در نتیجه به صورت مستقل می توانند تصاویر را ضبط و ذخیره کنند. دوربین بیبی کم به دلیل وجود میکروفون و بلندگو در خود قادر به برقراری ارتباط صوتی دو طرفه نیز هستند. این دوربین ها قابلیت تغییر جهت دید دوربین از راه دور را نیز دارند.

معایب دوربین بیبی کم

عدم اتصال دوربین بیبی کم به دستگاه ضبط را می توان یکی از معایب این دوربین ها در نظر گرفت. این دوربین ها برای ذخیره تصاویر از کارت حافظه استفاده می کنند. ظرفیت کارت حافظه در دوربین مداربسته محدود است. این بدین معنی است که اطلاعات شما برای مدت کوتاهی بر روی کارت حافظه ذخیره می شوند. این دوربین ها برای کاربری هایی که نیاز به نصب تعداد زیادی دوربین مداربسته دارند مناسب نیستند. نکته منفی دیگری که در این دوربین ها وجود دارد مقاومت پایین بدنه آن ها است. بدنه این دوربین ها از پلاستیک ساخته شده اند و تنها می توان در فضای داخلی مورد استفاده قرار بگیرد.

ویژگی دوربین Baby Cam چیست؟

از ویژگی های دوربین بیسیم بی بی کم می توان به قابلیت های هوشمند در این دوربین ها اشاره کرد. بهترین دوربین بیبی کم دارای قابلیت تشخیص حرکت است. به محض تغییر در تصویر محیط و حرکت دوربین مداربسته کاربر را از این اتفاق مطلع می کند. همچنین دوربین های babycam از قابلیت تعقیب هوشمند نیز پشتیبانی می کنند. با استفاده از این قابلیت می توان حرکت کودک را دنبال کرد. دیگر ویژگی این دوربین ها امکان مکالمه و برقراری ارتباط دو طرفه و امکان چرخش دوربین از راه دور است.

انواع دوربین مداربسته بیسیم

یکی از انواع دوربین های مداربسته، دوربین بیسیم است. این دوربین ها با استفاده از امواج، تصاویر را منتقل می کنند. دوربین های مداربسته بیسیم با دو تکنولوژی آنالوگ و دیجیتال تولید می شوند. عملکرد این دو سیستم با یکدیگر متفاوت است. در دوربین بیسیم آنالوگ سیگنال های تصویر به سیگنال های رادیویی تبدیل می شوند. البته توجه داشته باشید که این دوربین ها به نویزهای الکترومغناطیسی محیط حساس هستند. دوربین های بیسیم اغلب با تکنولوژی تحت شبکه تولید می شوند. این دوربین ها از تکنولوژی wifi برای انتقال تصاویر استفاده می کنند. دوربین های تحت شبکه بیسیم در مقابل نویز مقاوم تر هستند. سرعت انتقال اطلاعات در دوربین های بیسیم تحت شبکه بسیار بالاتر است. این دوربین ها تصاویر را به دو صورت ذخیره می کنند. یک روش ذخیره اطلاعات با استفاده از دستگاه ذخیره ساز NVR و روش دیگر استفاده از کارت حافظه دوربین مداربسته است.

یکی از نکات منفی در دوربین مداربسته بیسیم عدم ثبات کافی در این دوربین ها است. همانطور که می دانید دوربین های مداربسته برای کارکرد نیاز به برق دارند. برق دوربین های مدار بسته بیسیم به دو صورت تامین می شوند. برخی از دوربین های بی سیم برای تامین انرژی خود از باتری استفاده می کنند. این نوع دوربین مداربسته بدون نیاز به برق کار می‌کنند. برخی دیگر نیاز به کابل کشی برای تامین برق دارند.

4.8/5 - (6 امتیاز)