فیلم های ضبط شده توسط دوربین مداربسته بر روی هارد، داخل دستگاه ضبط ذخیره می شوند. گاهی ممکن است در زمان وقوع جرم و اتفاقی نیاز به کپی کردن و ریختن فیلم دوربین مداربسته در فلش داشته باشیم. نحوه بازبینی و طریقه ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش، در اغلب دستگاه ها مشابه است. در این مقاله آموزش پشتیبان گیری و ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش را بررسی می کنیم.

در این مقاله می خوانید:

  • آموزش ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش
  • چگونه فیلم دوربین مداربسته را به کامپیوتر منتقل کنیم؟
  • بیشترین زمان نگهداری فیلم دوربین مداربسته
  • دیدن فیلم ضبط شده دوربین مداربسته با گوشی
  • فیلم های ضبط شده توسط دوربین مداربسته در کجا ذخیره می شوند؟
  • نحوه بازبینی فیلم دوربین مداربسته چگونه است؟

آموزش ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

پشتیبان گیری در دستگاه های مختلف تا حدودی مشابه یکدیگر هستند. برای ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش باید به وسیله دستگاه ضبط خود، طبق مراحل زیر اقدام کنید.

1- بر روی تمام دستگاه های ضبط یک پورت وجود دارد. این پورت مربوط به اتصال فلش، ماوس و.. است. در برخی از دستگاه ها این پورت در جلوی دستگاه و در برخی دیگر در پشت دستگاه قرار دارد. برای انتقال فیلم دوربین به فلش، اولین قدم نصب فلش بر روی پورت دستگاه است.

ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

2- در مرحله بعدی پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد وارد تنظیمات دستگاه شوید. سپس بر روی صفحه، کلیک راست کنید. یک لیست از گزینه ها به شما نمایش داده می شود. بر روی گزینه Menu کلیک کنید و وارد منوی دستگاه شوید.

ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

3- برای بازپخش ویدئوها، وارد بخش Export و یا Playback شوید.

ریختن فیلم دوربین مداربسته در فلش

4- لیستی از دوربین های مداربسته نمایش داده می شوند. دوربین های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

5- در قسمت پایین صفحه دو بخش به نام های Start time و End time وجود دارد. در بخش Start time می توانید زمان شروع فیلم و در بخش End time زمان پایان فیلم را مشخص کنید. پس از انتخاب زمان ویدئو، بر روی گزینه Search کلیک کنید. با انتخاب گزینه Search فیلم های انتخابی نمایش داده می شوند. در این بخش می توانید فیلم ها را مجدد بررسی کنید و انتخاب آن ها اطمینان حاصل کنید.

آموزش ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

6- فیلم مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس دکمه Export را بزنید. پس از انتخاب این گزینه فلش و یا هارد متصل به دستگاه به شما نمایش داده می شود. همچنین می توانید فرمت ذخیره سازی را در بخش Save Type تغییر دهید.

آموزش ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

7- مجددا بر روی گزینه Export کلیک کنید. مراحل ریختن فیلم دوربین روی فلش آغاز می شود. پس از اتمام کار پیغامی نمایش داده می شود که بر روی گزینه ok کلیک کنید.

آموزش ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

توجه داشته باشید در صورت تغییر ندادن پسوند فایل، فایل ذخیره شده با پسوند Dav ذخیره می شود. توصیه می شود هنگام ذخیره سازی فایل فیلم را با پسوند MP4 و یا AVI ذخیره کنید.

چگونه فیلم دوربین مداربسته را به کامپیوتر منتقل کنیم؟

در قسمت قبل طریقه ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش را توضیح دادیم. اگر قصد تماشای فیلم های ذخیره شده در دوربین مداربسته را دارید، می توانید با منتقل کردن فیلم بر روی فلش آن را به کامپیوتر متصل کنید تا فیلم ها را مشاهده کنید. اگر پسوند فایل ذخیره شده را تغییر نداده اید، فقط فایل با پسوند Dav را کپی کنید. دقت کنید که فایل با نام play.exe را کپی نکنید.

بیشترین زمان نگهداری فیلم دوربین مداربسته

به طور کلی زمان نگهداری فیلم های دوربین مداربسته به عوامل مختلفی مانند کیفیت دوربین ها، تعداد دوربین ها، تعداد و ظرفیت هارد دیسک ها و… بستگی دارد. به طور مثال هر چه کیفیت تصاویر دوربین شما بیشتر باشد، حجم فیلم های ضبط شده نیز بیشتر است. در این صورت فضای هارد زودتر پر می شود. به طور کلی زمانی که فضای هارد دستگاه پر شود، اطلاعات قدیمی تر پاک شده و اطلاعات جدید بر روی آن ذخیره می شود. اگر قصد کپی کردن فیلم دوربین بر روی فلش را دارید، توجه کنید که تا قبل از پاک شدن فیلم ها این کار را انجام دهید.

چگونه تصاویر ضبط شده دوربین را با گوشی ببینیم؟

گاهی اوقات ممکن است در محل کار و یا منزل خود حضور نداشته باشید و بخواهید فیلم های دوربین مداربسته خود را چک کنید. در این صورت با استفاده از اینترنت و گوشی می توانید به راحتی فیلم ضبط شده دوربین مداربسته را با گوشی ببینید. انجام این کار نیاز به وجود اینترنت در محل نصب دوربین های مداربسته دارد. برای انتقال فیلم های دوربین مداربسته به موبایل راه های مختلفی وجود دارد. جهت مشاهده مراحل نصب و دیدن فیلم دوربین مداربسته روی گوشی می توانید به مقاله نصب دوربین مداربسته روی گوشی مراجعه کنید.

تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته در کجا ذخیره می شوند؟

تصاویر توسط دوربین مداربسته ثبت می شوند. همانطور که گفته شد در برخی از مواقع نیاز به بازبینی فیلم دوربین مداربسته است. برای بازبینی، نیاز به فضایی برای ذخیره سازی اطلاعات وجود دارد. اطلاعات داخل فضایی به نام هارد ذخیره می شوند. هارد داخل دستگاه ضبط دوربین مداربسته نصب می شود. هر دستگاه ضبط از تعداد هارد مشخصی پشتیبانی می کند. فیلم های ضبط شده توسط دوربین مداربسته داخل هاردها ذخیره می شوند. قابل ذکر است برخی از دوربین های مداربسته دارای کارت حافظه هستند. اطلاعات در این دوربین ها بر روی کارت حافظه یا SD CARD ذخیره می شوند. البته SD CARD ها دارای فضای ذخیره سازی محدودی هستند.

نحوه بازبینی فیلم دوربین مداربسته چگونه است؟

تمام دوربین های مداربسته دارای قابلیت مشاهده فیلم های ذخیره شده هستند. با استفاده از قابلیت play back دستگاه، می توانید تصاویر و فیلم ها را بازبینی کنید. بازبینی فیلم دوربین مداربسته در دستگاه های ضبط DVR و NVR انجام می شود. نحوه بازبینی فیلم دوربین مداربسته در این دو دستگاه تا حدودی مشابه یکدیگر هستند. با این تفاوت که در دستگاه های NVR می توانید از قابلیت هایی مانند خواندن پلاک، شمارش افراد و… استفاده کنید. نحوه بازبینی فیلم دوربین مداربسته را در مقاله ای جداگانه به صورت مفصل توضیح داده ایم.

4.7/5 - (4 امتیاز)