آموزش تنظیمات دوربین تیاندی

یکی از پرسش ها و درخواست های مشتریان، آموزش تنظیمات دوربین تیاندی است. بسیاری از کاربران پس از خرید و نصب دوربین نیاز به اعمال برخی تغییرات در تنظیمات دوربین مداربسته خود دارند. دسترسی به تیم نصب و درخواست پشتیبانی در برخی موارد ممکن نیست. بنابراین مخاطبان دوربین مداربسته تمایل دارند این تنظیمات را خود انجام دهند. در این مطلب شما با روش های مختلفی از کانفیگ دوربین IP تیاندی آشنا می شوید.

Tripwire در دوربین تیاندی چیست

Tripwire یک عملکرد تجزیه و تحلیل ویدیویی است که تشخیص هوشمندانه رویدادهای ثبت شده توسط یک دوربین امنیتی که از Tripwire پشتیبانی می کند را فراهم می کند. قابلیت Tripwire به خط فرضی نیز شناخته می شود، یک روش موثرتر برای نظارت و محافظت از یک منطقه نسبت به تشخیص حرکت ساده محسوب می شود. عموماً برای بخش هایی در نظر گرفته می شود که آن ناحیه فاقد نگهبان یا نیروی انسانی برای محافظت است. در تصویر با استفاده از خطوط فرضی به صورت عمودی یا افقی و یا مورب، مرز منطقه تعیین می گردد. در صورت تردد یک سوژه از یک سمت خط به سمت دیگر، آلارم دوربین فعال می شود. به عنوان مثال برای کاربر پیغام ارسال می کند.

Missing Object در دوربین تیاندی چیست

این ویژگی نیز در دوربین های مداربسته تیاندی دارای طرفداران خاص خود است. قابلیت Missing Object نیز از عملکردهای هوشمندانه دوربین تیاندی محسوب می شود. در ویژگی های VCA دوربین تیاندی دو گزینه مشابه Missing Object و Object Abondon وجود دارد که هردو از هم جدا هستند. قابلیت Missing Object سوژه و شیئی که در تصویر مشخص شده است در صورت مفقود شدن، دوربین آلارم می دهد. در حالی که در Object Abondon در صورت جاماندن شیء در ناحیه مشخص شده، آلارم دوربین فعال می شود. این ویژگی های در اماکن عمومی با کاربری های مختلف بسیار کاربرد دارند.