تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار search config tool

تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار

 Search & Config Tool

آموزش تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار searchconfig tool

تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار Search Config Tool

دوربین مداربسته تیاندی یکی از ده برند برتر دوربین مداربسته در جهان است. با توجه به محبوبیت این برند توجه به نیازمندی های کاربران نیز بیشتر شده است. در نتیجه سری مطالب آموزشی در ارتباط با دوربین تیاندی مخاطبان بیشماری به خود اختصاص داده است. تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار Search Config Tool نیز از جمله مطالب مفید برای کاربران دوربین مداربسته است. در این بخش به کانفیگ دوربین تیاندی با کمک نرم افزار Search Config Tool می پردازیم. دقت داشته باشید با کمک این نرم افزار می توانید تنظیمات دوربین از برندهای مختلف را انجام دهید. یکی از مزیت های این نرم افزار دسترسی به تنظیماتی است که تنها از طریق منوی دوربین و یا خود دستگاه قابل دسترسی و تغییر است. 

تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار search config tool

تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار Search Config Tool

با توجه به محبوبیت برند تیاندی در این بخش به کانفیگ دوربین تیاندی با کمک نرم افزار Search Config Tool می پردازیم. دقت داشته باشید شما می توانید علاوه بر تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار Search Config Tool تنظیم دوربین و دستگاه از برندهای دیگر را نیز انجام دهید.

مراحل تنظیم دوربین تیاندی از طریق نرم افزار SearchConfig Tool

نرم افزار را پس از دانلود و نصب، اجرا کنید. در صفحه اصلی نرم افزار در قسمت دستگاه ها شما می توانید لیستی از دوربین ها و دستگاه هایی که در شبکه وجود دارند را مشاهده کنید. در ناحیه سمت چپ پنجره در مقابل هر دستگاهی که مشاهده می کنید آیکن Setting وجود دارد. با کلیک روی آیکن مربوط به هر دستگاه وارد تنظیمات آن خواهید شد.

دقت داشته باشید ممکن است تعداد دستگاه های موجود در لیست شما بیش از 2 باشد. در این مثال یک دستگاه ان وی آر و یک دوربین در سیستم مداربسته ما وجود دارند.

تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار search config tool

آشنایی با تنظیمات مختلف در نرم افزار SearchConfig Tool

بعد از ورود به صفحه Setting دوربین مورد نظر، در بخش تنظیمات چندین تب وجود دارد. در ادامه این تب ها و گزینه های موجود در آنها را بررسی می کنیم.

Video Param

 اولین تب Video Param  است. با ورود به آن می توانید میزان روشنایی و کنتراست نور در تصویر را تنظیم کنید. در کادر سمت چپ آدرس آی پی دوربین و شماره کانال آن قابل مشاهده است. در وسط تصویر دوربین دیده می شود با تغییر تنظیمات تاثیر آن را روی تصویر می توانید رصد کنید.

آموزش تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار search config tool

Encode Record

تب دوم Encode Record است. با کلیک روی آن گزینه هایی برای استریم یا جریان های نمایش تصویر در اختیار شما قرار می گیرد. به صورت پیش فرض Main stream نمایشی با کیفیت تر را ارائه می کند. از Sub stream بیشتر در زمان انتقال تصویر استفاده می شود. به این دلیل که سرعت نمایش تصویر بر اثر بالا بودن حجم اطلاعات ارسالی کاهش نیابد و دچار قطعی نشود. با انتخاب هر کدام می توانید نحوه نمایش و ضبط تصاویر در هر کدام را تغیر دهید.

به عنوان مثل تصویر و صدا هر دو قابل اجرا باشد یا تنها تصویر نمایش داده شود. رزولوشن تصویر، تعداد فریم بر ثانیه، بیت ریت و… مواردیست که در این قسمت می توانید تنظیم کنید. در قسمت Priority دو گزینه وجود دارد و برای این منظور است که تصاویر چگونه برای شما ارسال شود اگر می خواهید تصاویر بدون قطعی برای شما ارسال شود گزینه Frame Rate First را انتخاب کنید.

همان طور که مشاهده می کنید در بخش OSD Setup تنظیمات آیتم هاییست که در صفحه نمایش تصاویر می بینید از جمله تاریخ و ساعت. در ناحیه Record Parameter Config نیز حالت های مختلفی را می توانید برای ضبط تصاویر تعیین کنید.

تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار search config tool

Network Param

در تب Network Param تنظیمات شبکه دوربین در دسترس است و می توانید آن را تغییر دهید. توصیه می کنیم در صورت نا آشنا بودن به مبانی شبکه، اطلاعات این بخش را تغییر ندهید و از کارشناس در این حوزه کمک بگیرید.

آموزش تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار search config tool

Export Config

در تب Export Config شما می توانید از تنظیمات دوربین و دستگاه یک بک آپ تهیه و به صورت فایل آن را اکسپورت کنید. از فایل خروجی برای پروژه های دیگر که تنظیمات مشابه دارد استفاده و فایل را ایمپورت کنید.

Format Disk و System Set

تب Format Disk گزینه های مربوط به هارد درون دستگاه ان وی ار را در اختیار شما می گذارد. در تب System Set نیز شما می توانید تنظیمات را به حالت کارخانه برگردانید. در نهایت در تب System Info اطلاعات مربوط به دستگاه یا دوربین مورد نظر در آن قرار دارد. این اطلاعات شامل ID و سریال نامبر دستگاه و همچنین QR برای دریافت نرم افزار است.

تنظیمات دوربین تیاندی با نرم افزار Search Config Tool

با توجه به محبوبیت برند تیاندی در این بخش به کانفیگ دوربین تیاندی با کمک نرم افزار Search Config Tool می پردازیم. دقت داشته باشید با کمک این نرم افزار می توانید تنظیمات دوربین از برندهای مختلف را انجام دهید.