شرکت تیاندی یکی از برترین تولید کنندگان سیستم دوربین های مداربسته است. انواع دوربین های مداربسته دارای ویژگی های مختلفی هستند. از این ویژگی ها می توان به قابلیت تشخیص حرکت (Motion Detection)، عبور از خط فرضی و… اشاره کرد. بسیاری از کاربران به دنبال نصب آژیر به دوربین مداربسته و راهی برای اعلام هشدار در زمان حرکت جسم و یا فرد از جلوی دوربین هستند. یکی از تنظیمات مهم در دوربین های تیاندی، تنظیم خروجی هشدار دوربین مداربسته تیاندی است. در ادامه نحوه تنظیم خروجی هشدار دوربین مداربسته تیاندی را آموزش می دهیم.

نصب آژیر به دوربین مداربسته

برای تنظیم خروجی هشدار دوربین مداربسته تیاندی می توانید یک آژیر یا فلاشر به خروجی هشدار دوربین مداربسته متصل کنید. پس از نصب آژیر به دوربین مداربسته باید تنظیمات دوربین مداربسته را به گونه ای قرار دهید که هنگام بروز رویدادها، خروجی هشدار فعال شده و شروع به آلارم و آژیر کشیدن کند. به طور مثال اگر تنظیمات دوربین را بر روی عبور از خط فرضی قراردهید. هر زمان که وسیله و یا جسمی از روی خط فرضی مورد نظر عبور کند، خروجی هشدار دوربین مداربسته تیاندی فعال شده و آژیر به صدا در می آید.

تنظیم خروجی هشدار دوربین مداربسته تیاندی

برای انجام تنظیمات خروجی هشدار در دوربین مداربسته تیاندی در مرحله اول باید وارد مرورگر خود شوید.

1- در قسمت آدرس بار، آی پی دوربین مداربسته را وارد کنید و وارد صفحه دوربین مداربسته شوید. در قسمت بعد باید نام کاربری و رمز عبور مربوط به دوربین مداربسته خود را وارد کنید. رمز پیش فرض دوربین مداربسته 1111 است. اما توصیه می شود برای حفظ امنیت سیستم مداربسته بعد از نصب نسبت به تغییر رمز و نام کاربری پیش فرض اقدام کنید.

نحوه تنظیمات Tripwire دوربین مداربسته تیاندی

2- بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور صفحه جدیدی باز می شود. در این صفحه وارد قسمت Configuration می شویم.

تنظیمات Tripwire دوربین مداربسته تیاندی

3- از منوی سمت راست گزینه ی Event Schedule را انتخاب می کنیم. سپس بر روی Event Output کلیک می کنیم

تنظیم خروجی هشدار دوربین مداربسته

4- در قسمت بعد صفحه ای باز می شود که گزینه ی Output Port نشان دهنده خروجی آلارم دوربین مداربسته است. قسمت بعدی Mode Set را بر روی گزینه ی NO قرار می دهیم. سپس برای ذخیره اطلاعات بر روی دکمه ی Save کلیک کنید.

تنظیم خروجی هشدار دوربین مداربسته

5- در مرحله بعد باید بدانیم قصدمان از اعلام هشدار و آلارم چیست؟ بر اساس هدف خود به بخشی که قصد داریم تا در صورت وقوع رویداد آلارم فعال شود مراجعه می کنیم. به طور مثال اگر هدف از خروجی هشدار دوربین مداربسته تشخیص حرکت است بر روی گزینه ی Motion کلیک می کنیم.

تنظیم خروجی هشدار دوربین مداربسته

6- سپس گزینه Enable را تیک می زنیم تا فعال شود. منطقه ای که می خواهید دارای تنظیمات تشخیص حرکت باشد را انتخاب کنید. در این مرحله باید بازه زمانی و روزهای مورد نظر را انتخاب کنید. می توانید با زدن تیک گزینه ALL تمام روزهای هفته را انتخاب کنید. در مرحله بعد تیک گزینه Event Output که برای خروجی آلارم دوربین است را می زنیم. برای ذخیره اطلاعات بر روی Save کلیک می کنیم.

تنظیم خروجی هشدار دوربین مداربسته

کابل کشی دوربین

پس از انجام تنظیمات خروجی هشدار دوربین مداربسته باید به سراغ خود دوربین رفته تا کابل کشی آن را انجام دهید. برای کابل کشی دوربین مداربسته به منظور ایجاد خروجی هشدار باید مراحل زیر را طی کنید.

  • ابتدا سیم مثبت دوربین مداربسته را پیدا کنید و به سیم مثبت آداپتور متصل کنید.
  • سپس سیم منفی دوربین را به سیم مثبت آژیر وصل کنید.
  • سیم منفی آژیر و سیم منفی آداپتور به یکدیگر متصل شوند.
  • اتصالات سیم کشی دوربین مداربسته انجام شد.

حال در صورت کوچکترین حرکتی در مقابل دوربین مداربسته، آژیر دوربین مداربسته به صدا در آمده تا کاربر را مطلع سازد.

همانطور که گفته شد خروجی آلارم را می توانیم به یک آژیر، فلاشر و … متصل کنیم.

هشدار کاذب دوربین مداربسته

گاهی اوقات پیش می آید که دوربین بر اساس حرکت وزش باد، عبور حیوانات و… دچار هشدار کاذب می شود. با پیشرفت تکنولوژی دوربین های مداربسته از قابلیت هایی مانند تنظیم میزان حساسیت و آستانه حساسیت استفاده کردند. با استفاده از این قابلیت ها می توان تا حدی تشخیص حرکت را بر اساس سوژه و هدف خود تنظیم کرد. همچنین از قابلیت های مهم دیگر دوربین مداربسته در این راستا می توان به قابلیت PIR اشاره کرد. این قابلیت ها باعث جلوگیری از هشدار کاذب دوربین مداربسته مانند عبور حیوانات، برگ درختان، وزش باد و… می شود.

4.7/5 - (4 امتیاز)