دوربین های مداربسته شرکت تیاندی دارای قابلیتی هستند که در صورت گم شدن سوژه و یا شی مورد نظر، دوربین شروع به اعلام هشدار می کند. این ویژگی Missing Object نام دارد. از این ویژگی در مراکز خرید، موزه ها و… به منظور جلوگیری از سرقت اشیا استفاده می شود. برای فعال کردن این ویژگی در دوربین مداربسته باید از تنظیمات Missing Object دوربین مداربسته تیاندی استفاده کرد. در ادامه به نحوه فعال سازی این تنظیمات می پردازیم.

نحوه انجام تنظیمات Missing Object دوربین مداربسته تیاندی

برای انجام تنظیمات Missing Object می توانید از مرورگر وب استفاده کنید. برای تنظیم این قابلیت مراحل زیر را طی کنید.

  1. مرورگر وب را باز کنید و آدرس آی پی دوربین را وارد کنید. برای ورود به تنظیمات دوربین تیاندی باید آی دی و رمز دوربین تیاندی را وارد کنید.
  2. در بالای صفحه گزینه ی Configuration را انتخاب کنید. در پنجره ی باز شده گزینه ی VCA را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه ی Creat Rule کلیک کنید.
  3. در صفحه ی باز شده گزینه ی VCA را بر روی Enable قرار داده و تیک مقابل گزینه ی Behavior Analysis را بزنید. در قسمت Rule ID یک شماره و در قست Rule Name یک نام به دلخواه انتخاب می کنیم.
  4. از قسمت Specification Type گزینه ی Missing Object Detection را انتخاب می کنیم و برای فعال شدن باید تیک عبارت Valid را بزنیم.
  5. بخش Sensitivity تعیین کننده میزان حساسیت دوربین است. گزینه ی Show Event Count برای تعداد آلارم های رخ داده شده است. Show Event Rule مستطیلی که دور هدف و سوژه کشیده می شود را نشان می دهد.
  6. در مرحله ی بعد برای مشخص کردن هدف و سوژه بر روی گزینه ی Start to Draw کلیک کنید.
  7. به دور هدف و سوژه مورد نظر یک مستطیل بکشید. برای تکمیل آن در آخر مستطیل باید دوبار کلیک کنید. در انتها بر روی گزینه ی Stop Drawing کلیک کنید. سپس برای ذخیره تغییرات بر روی گزینه ی Save کلیک کنید.
تنظیمات Missing Object دوربین مداربسته تیاندی

شماره 1

تنظیمات Missing Object دوربین مداربسته تیاندی

شماره 2

تنظیمات Missing Object

شماره 3

تنظیمات Missing Object

شماره 4

تنظیمات Missing Object دوربین مداربسته تیاندی

شماره 5

تنظیمات Missing Object دوربین مداربسته تیاندی

شماره 6

تنظیمات Missing Object تیاندی

شماره 7

تنظیمات زمانبندی Missing Object در دوربین مداربسته

برای تنظیمات زمانبندی Object در دوربین مداربسته وارد بخش Schedule می شویم و مراحل زیر را طی می کنیم.

  1. تیک گزینه ی VCA Enabled را فعال کنید. روزهای هفته و بازه ی زمانی مورد نظر را انتخاب کنید. برای انتخاب تمام روزهای هفته گزینه ی ALL را انتخاب کنید. همچنین برای فعال بودن قابلیت Missing Object در تمام ساعات، بازه زمانی را بر روی 23:59 – 00:00 بگذارید. سپس گزینه ی Save را انتخاب کرده تا تغییرات ذخیره شوند.
  2. در آخر با وارد شدن به قسمت Live View می توانید تصویر و مستطیل کشیده شده در دور هدف را ببینید. در صورت خارج شدن شی از محدوده مستطیل، دوربین نبودن شی را تشخیص داده و شروع به اعلام هشدار می کند.
تنظیمات Missing Object دوربین مداربسته تیاندی

شماره 1

تنظیمات Missing Object دوربین مداربسته تیاندی

شماره 2

4.7/5 - (3 امتیاز)