یکی از کوچکترین نوع دوربین های مداربسته، دوربین مخفی نام دارد. از انواع دوربین مخفی می توان به دوربین سوزنی، بند انگشتی، آینه ای و… اشاره کرد. این دوربین ها دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند، به صورتی که می توان آن ها را به راحتی در مکان های مختلف پنهان کرد. قوانین نصب دوربین مخفی با سایر دوربین های مداربسته متفاوت است و اگر این قوانین رعایت نشود شامل مجازات نصب دوربین مخفی می شوید. در برخی از مواقع ممکن است به دلایل امنیتی مجبور به نصب دوربین مخفی شوید. دوربین های مخفی را می توان در مکان های مختلف مانند موبایل، پریز برق و… نصب کرد. در این مقاله قصد داریم تا بهترین مکان برای نصب دوربین مخفی را معرفی کنیم.

بهترین مکان ها برای نصب دوربین مداربسته مخفی

دوربین های مخفی به واسطه ابعاد کوچکشان توانایی نصب در هر مکانی را دارند. لنز این دوربین ها بسیار کوچکتر از ابعادشان است. به طوری که با ایجاد تنها روزنه کوچکی قادر به ثبت تصاویر هستند. برای نصب دوربین های مداربسته باید برخی از نکات مانند نور مناسب محیط، زاویه دید مناسب و ارتفاع باید توجه کرد. یکی دیگر از نکات مهم در نصب دوربین مخفی و یا هر دوربین مداربسته دیگری این است که مکانی را برای نصب انتخاب کنید که دوربین در دسترس افراد نباشد. بهترین مکان ها برای نصب دوربین مخفی عبارتند از:

 • پریز برق
 • پشت و یا داخل گلدان ها
 • پشت تابلو، ساعت های دیواری و…
 • درون آینه ها
 • داخل کانال کولر
 • در پاور بانک و یا روی موبایل
 • و….

نصب دوربین مخفی در پریز برق

دوربین های مداربسته مخفی در انواع و اشکال مختلفی ساخته می شوند. یکی از انواع آن ها به شکل پریزهای برق هستند. این دوربین ها از باتری های با دوام نیز برخوردار هستند. قابل ذکر است که این پریزها تنها یک دوربین مخفی هستند و به عنوان پریز برق کارایی ندارند. دوربین مخفی به شکل پریز را می توان در خانه، محل کار و… نصب کرد. ویژگی های این نوع دوربین ها عبارتند از:

 • کیفیت بالای تصاویر
 • دارای قابلیت تشخیص حرکت
 • قیمت مناسب
 • دارای قابلیت Micro SD Card

دوربین مخفی نوع پاور بانک

برخی از دوربین های مخفی به شکل پاور بانک هستند. در این نوع از دوربین ها داخل دوربین از باتری استفاده شده است. باتری ها دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که با توجه به ظرفیتشان قادر به تصویربرداری به مدت زمان مشخصی هستند. شارژ باتری این دوربین ها توسط آداپتورهای مخصوص انجام می گیرد. جالب است بدانید دوربین های مخفی در شکل پاور بانک امکان استفاده به صورت پاور بانک را نیز دارند. این نوع دوربین ها دارای کیفیت تصاویر بالایی هستند. همچنین از دیگر ویژگی های دوربین مخفی پاوربانکی دید در شب مناسب، پشتیبانی از قابلیت تشخیص حرکت، قابلیت Micro SD Card و… است.

نصب دوربین مخفی در پشت تابلو و یا گلدان ها

یکی از مکان های نصب دوربین مخفی را می توان پشت تابلو و یا گلدان ها بیان کرد. همانطور که گفته شد این دوربین ها ابعاد و لنز کوچکی دارند. پنهان کردن دوربین در پشت وسایلی مانند گلدان و یا تابلو از جمله مکان هایی است که باعث دیده نشدن دوربین توسط سایر افراد می شود . دوربین مخفی را به گونه ای در داخل گلدان نصب کنید که توسط گل ها پوشانده شده و در دید نباشد. سپس با ایجاد یک روزنه کوچک در مقابل لنز دوربین مداربسته، می توانید تصاویر را از دوربین دریافت و مشاهده کنید. برای نصب دوربین مخفی در پشت تابلو نیز می توانید از این شیوه استفاده کنید.

دوربین مخفی داخل خودکار

یکی از انواع دوربین های مخفی، دوربین هایی هستند که داخل خودکار نصب می شوند. دوربین های مخفی مدل خودکار دارای باتری است. این نوع دوربین ها همانند خودکارهای معمولی طراحی شده اند به گونه ای که افراد قادر به تشخیص دوربین نیستند. برخی از روزنامه نگاران از این دوربین ها استفاده می کنند. از ویژگی های این مدل دوربین می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کیفیت تصاویر بالا
 • دید در شب دوربین
 • سبک و قابل حمل بودن دوربین مخفی مدل خودکار
 • این دوربین ها از نوع دوربین مداربسته رم خور هستند.

نصب دوربین مخفی در آینه

بسیاری از افراد دوربین های مخفی را داخل آینه ها جاسازی می کنند. در این شرایط دوربین مخفی در طرف دیگر آینه نصب می شود. نصب دوربین مداربسته مخفی در آینه به گونه ای است که شاید کمتر کسی متوجه آن شود. همچنین اگر در محیطی قرار دارید که می خواهید از نصب دوربین مخفی در آینه آن مطلع شوید می توانید با استفاده از روشی ساده به ردیابی دوربین مداربسته مخفی بپردازید. برای انجام این کار انگشت خود را بر روی آینه قرار دهید. اگر با یک آینه معمولی مواجه باشید، باید بین انگشت و آینه فاصله وجود داشته باشد. اما اگر داخل آینه دوربین مخفی جاسازی شده باشد، بین آینه و انگشتتان فاصله ای وجود ندارد.

نصب دوربین مخفی داخل شارژر و یا آداپتورها

دوربین مداربسته مخفی را می توان در شارژر و یا آداپتورها نصب کرد. یکی از انواع دوربین های مداربسته به شکل شارژر است. این نوع دوربین ها علاوه بر ثبت تصاویر قابلیت شارژ کردن تلفن همراه را نیز دارند. این نوع دوربین ها دارای ویژگی های مخصوصی هستند. یکی از ویژگی های مهم آن ها قابلیت مشاهده تصاویر بر روی موبایل است. دوربین های شارژری شکل دارای کیفیت تصاویر بالا و قابلیت Micro SD Card هستند.

مجازات نصب دوربین مخفی در منزل

به طور کلی دوربین مخفی و دستگاه شنود جزو تجهیزات جاسوسی به شمار می آیند. در قانون هر گونه تجسس و ورود به حریم خصوصی افراد جرم محسوب می شود. از این رو استفاده از دوربین و میکروفون مخفی دارای شرایط و قوانین مخصوصی هستند. نصب دوربین مداربسته معمولی در محل هایی مانند محیط های کاری، فروشگاه ها، ساختمان ها و.. با مطلع ساختن افراد، بلامانع است. اما نصب دوربین مداربسته مخفی در هر مکانی از جمله منزل ممنوع و جرم است و شامل مجازات نصب دوربین مخفی در منزل می شود. برای نصب دوربین مخفی در منزل و سایر محیط ها باید با ارائه مدارک و دلایل موجه به مراجع مربوطه، اقدام به کسب مجوز رسمی نمود. به عبارت دیگر نصب دوربین مداربسته در هر مکان و در هر نوع باید با اجازه و حکم قانونی باشد.

4.7/5 - (4 امتیاز)