همانطور که در دنیای واقعی ممکن است با سارقان مواجه شویم، در دنیای مجازی نیز سارقانی وجود دارند. این سارقان را هکر می نامند. با وجود پیشرفت امنیت در سیستم های امنیتی، اما هنوز یکی از دغدغه های افرادی که از سیستم دوربین مداربسته استفاده می کنند، هک دوربین مداربسته است. هکرها با هک کردن دوربین ها می توانند به اطلاعات و تصاویر آن ها دسترسی پیدا کرده و یا اقدام به از کار انداختن دوربین مداربسته کنند. روش های مختلفی برای هک کردن دوربین مداربسته وجود دارد. با اطلاع از روش های مختلف هک کردن، می توانید نقص های سیستم خود را برطرف کرده و از هک شدن آن جلوگیری کنید. در این مقاله به انواع روش های هک کردن از جمله سایت هک دوربین مداربسته، جدیدترین برنامه هک و… می پردازیم.

1- سایت هک دوربین مداربسته

برخی از سایت ها توسط هکرها ایجاد شده اند. در این سایت ها فیلم دوربین های مداربسته هک شده و یا عمومی نمایش داده می شود. به این سایت ها اصطلاحا سایت هک دوربین مداربسته گفته می شود. قابل ذکر است که این کار، هک کردن دوربین مداربسته نامیده نمی شود. بلکه افرادی که این سایت را ایجاد کرده اند با دسترسی به دستگاه های ضبط سیستم های امنیتی، تصاویر و فیلم های آن ها را در سایت خود در معرض نمایش قرار می دهند. با ورود به این سایت ها لیست دوربین های مداربسته ی هک شده در کشورهای مختلف در اختیارتان قرار داده می شود.

اگر هنگام مشاهده این تصاویر با اطلاعاتی برخورد کردید که قصد حذف آن از سایت را داشتید، می توانید با استفاده از ایمیل درخواست خود را به ادمین ارسال کنید. سپس درخواست شما پس از ارسال، توسط ادمین سایت مورد بررسی قرار میگیرد. پس از تایید توسط ادمین فیلم مورد نظر پاک می شود.

برخی از سایت های هک دوربین عبارتند از:

 • Earthcam
 • Insecam
 • Opentopia

به طور مثال در سایت Insecam می توانید با انتخاب کشور مورد نظر، دوربین های هک شده مربوط به آن کشور را مشاهده کنید.

سایت هک دوربین مداربسته

2- جدید ترین برنامه هک دوربین مداربسته

با استفاده از shodan می توان تمام دوربین های مداربسته در کشورهای مختلف را مشاهده کرد. البته قابل ذکر است shodan یک برنامه هک دوربین مداربسته نیست. بلکه یک موتور جستجو گر است. با استفاده از این موتور جستجو می توانید علاوه بر دوربین های مداربسته، تمام برنامه های اینترنتی در کشورهای مختلف را مشاهده کنید. روش هک دوربین با استفاده از این برنامه به صورت زیر است.

 1. ابتدا باید کلمه کلی Webcam و یا برند دوربین مداربسته مورد نظر خود را در آن جستجو کنید. به طور مثال در عکس روبرو ما برند تیاندی را جستجو کردیم. یک لیست از دوربین و دستگاه های این برند نمایش داده شده است.
جدیدترین برنامه هک دوربین مداربسته

2. برای دیدن جزئیات هر سیستم می توانید بر روی آن کلیک کنید.

جدیدترین برنامه هک دوربین مداربسته

3. در قسمت بالای صفحه با کلیک بر روی Log in صفحه ای باز می شود. در این صفحه باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده تا به اطلاعات دوربین مداربسته دسترسی پیدا کنید. اگر کاربر پس از راه اندازی سیستم خود اقدام به تغییر رمز عبور نکرده باشد. می توانید با جستجوی رمز های پیش فرض برند، آن ها را وارد کرده و وارد سیستم دوربین مداربسته شوید.

جدیدترین برنامه هک دوربین مداربسته

3- هک دوربین مداربسته با گوگل

یکی دیگر از روش های هک کردن سیستم های مداربسته، استفاده از جستجوگر گوگل است. برای هک دوربین مداربسته با گوگل ابتدا وارد سایت شوید و سپس یکی از عبارات زیر را جستجو کنید.

 • Inurl: view/index.shtml
 • Inurl: view/view.shtml
 • intitle: axis intitle:”video serve
 • Live applet
 • intitle:”live view” intitle: axis
 • Intitle: live applet
 • allintitle:”Network Camera”

پس از جستجوی یکی از عبارات بالا، لیستی از نتایج به شما نمایش داده می شود. مشابه قالب “http://xx.xx.xx.xx/CgiStart?page=Single&Language=0” را در نتایج، جستجو کنید. البته دقت کنید به جای xx.xx.xx.xx آدرس IP قرار دارد. بر روی این آدرس کلیک کنید. وارد صفحه ای می شوید که از شما نام کاربری و رمز عبور می خواهد. با وارد کردن رمز و نام کاربری پیش فرض برند مورد نظر می توانید دوربین را هک کنید.

توجه داشته باشید که حتما پس از نصب و راه اندازی سیستم دوربین مداربسته خود، نام کاربری و رمز عبور را تغییر دهید. با این کار تا حد بسیار زیادی می توانید از هک شدن دوربین های خود جلوگیری کنید.

4- هک دوربین با استفاده از ترموکس

با استفاده از گوشی موبایل و برخی از برنامه های هک، می توان دوربین های مداربسته را هک کرد. یکی از این برنامه ها ترموکس نام دارد. برای هک دوربین مداربسته با استفاده از ترموکس، مراحل زیر را طی کنید.

1- ابتدا باید این برنامه را دانلود و نصب کرد. برای نصب این برنامه می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

دانلود برنامه ترموکس

2- وارد بخش دسترسی های محل ذخیره برنامه شوید. برای ذخیره اطلاعات، دسترسی محل ذخیره برنامه را فعال کنید.

3- هات اسپاد Hotspot گوشی را روشن کنید.

4- سپس دستورات بخش زیر را به ترتیب در برنامه وارد کنید تا بسته ها نصب شوند.

 • apt update && upgrade
 • pkg install git
 • pkg install python2
 •  pkg install pip2
 •  git clone https://github.com/kancotdiq/ipcs
 •  pip2 install requests
 •  cd ipcs
 •  python2 scan.py

5- پس از انجام مراحل بالا، کشور مورد نظر را انتخاب کنید. پس از نمایش پیج نامبرها، می توانید با انتخاب آن ها، دوربین مداربسته مورد نظر را هک کنید.

5- با استفاده از پیدا کردن IP

دوربین های مداربسته و دستگاه های ضبط پس از اتصال به اینترنت، یک IP مخصوص دریافت می کنند. یکی از روش های هک سیستم مداربسته، پیدا کردن IP دوربین مداربسته است. همانطور که گفته شد بسیاری از کاربران پس از راه اندازی سیستم مداربسته، فراموش می کنند که رمز عبور پیش فرض را تغییر دهند. با استفاده از IP دوربین مداربسته، رمز عبور و نام کاربری پیش فرض می توان دوربین را هک کرد. برای پیدا کردن IP دوربین می توانید از برنامه Angry IP Scanner استفاده کنید.

دانلود برنامه Angry IP Scanner
 1. پس از دانلود برنامه را نصب کنید. سپس پورت های برنامه را کانفیگ و یا پیکربندی کنید. جهت کانفیگ کردن بر روی tools کلیک کرده و سپس بر روی preferences کلیک کنید.
پیدا کردن IP برای هک

2. پورت هایی که توسط کاربران دوربین های مداربسته استفاده می شوند، اغلب عبارتند از: 80, 23, 8080, 8081 و 8082

هک دوربین مداربسته

3. برای نمایش اطلاعات دستگاه ها، مجدد به قسمت tools بروید. بر روی Fetchers کلیک کنید.

پیدا کردن IP برای هک

4. پنجره ای باز می شود. گزینه Web detect را انتخاب کنید. طبق عکس زیر بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.

هک دوربین مداربسته

5. آدرس های ip اسکن شده در صفحه ای نمایش داده می شوند. آدرس IP و محدوده پورت دقیق دوربین مورد نظر را مشخص کنید.

پیدا کردن IP برای هک

6. پس از چندبار اسکن کردن، دستگاه ها دوربین های آنلاین نمایش داده می شوند. بر روی دستگاه و یا دوربین کلیک راست کنید. روی گزینه open کلیک کنید. سپس گزینه Web Browser را انتخاب کنید. سپس دستگاه مورد نظر باز شده و ip دستگاه مشخص می شود.

پیدا کردن IP برای هک

7. در انتها وارد صفحه ای می شوید که از شما نام کاربری و پسورد می خواهد. با وارد کردن رمز عبور و نام کاربری پیش فرض می توانید به اطلاعات دوربین دسترسی پیدا کنید.

پیدا کردن IP برای هک

6- هک دوربین مداربسته با کالی لینوکس

برنامه دیگری که برای هک سیستم های مداربسته وجود دارد، کالی لینوکس است. کالی لینوکس یک برنامه کدنویسی است. هک دوربین مداربسته با کالی لینوکس نیاز به دانش، تخصص و مهارت کامل در کدنویسی و هسته لینوکس دارد. با داشتن اطلاعات و دانش کافی درباره کدنویسی، می توانید با نوشتن یک سری کد، خطاها و اشکالات سیستم امنیتی را پیدا کنید و به وسیله کالی لینوکس و این خطاها به سیستم مورد نظر حمله کنید و سپس آن را هک کنید.

همچنین می توانید با استفاده از نصب برنامه Routersploit در کالی لینوکس عملیات هک را انجام دهید. برای استفاده از برنامه Routersploit باید آدرس IP و مدل دوربین مورد نظر خود را بدانید. اما نکته قابل توجه این است که در صورت تغییر رمز عبور و نام کاربری پیش فرض نیز می توانید دوربین را هک کنید. برای نصب این برنامه در کالی لینوکس یک ترمینال باز کنید. سپس دستورات زیر را تایپ و اجرا کنید.

 • git clone https://github.com/threat9/routersploit
 • cd routersploit
 • python3 -m pip install -r requirements.txt
 • python3 py
هک دوربین مداربسته با کالی لینوکس

سپس برنامه شروع به کار می کند. در مرحله بعد عبارت زیر را تایپ کنید.

 • use scanners/cameras/camera_scan
 • show options
 • set target xx.xx.xx.xx

همانطور که گفته شد باید آدرس IP دوربین مورد نظر خود را بدانید تا به جای xx.xx.xx.xx آدرس IP دوربین مورد نظر تایپ شود.

سپس کلمه RUN را تایپ کنید تا اسکنر اکسپلویت شروع به کار کند. این برنامه چندین اکسپلویت را اجرا می کند تا متوجه شود دوربین قابل هک کردن است و یا خیر. هر یک از اکسپلویت های مختلف هک دوربین دارای عملکرد مخصوصی هستند. اگر دوربین آسیب پذیر باشد، می توان با اکسپلویت مربوطه آن را هک کرد.

هک دوربین مداربسته با کالی لینوکس

چگونه می توان از هک کردن دوربین جلوگیری کرد؟

 • نرم افزارهای دستگاه ضبط و دوربین های خود را به صورت دوره ای آپدیت و بروز رسانی کنید. زیرا نسخه های جدید دارای امنیت ارتقا یافته ای هستند.
 • می توانید از یک شبکه اختصاصی برای تبادل اطلاعات دوربین مداربسته خود استفاده کنید. با استفاده از یک آی پی اختصاصی می توانید شبکه اختصاصی را طراحی کرده تا اطلاعات در یک فضای خصوصی ارسال و دریافت شوند.
 • دسترسی افراد به دستگاه و اطلاعات دوربین را محدود کنید. می توانید با استفاده از برخی نرم افزارها به دستگاه خود قابلیت هایی مانند تشخیص نفوذ، تشخیص عبور از خط و… را اضافه کنید.
 • از انواع دوربین مداربسته و دستگاه های ضبط با کیفیت استفاده کنید. زیرا دستگاه هایی با برند های نامعتبر و در اصطلاح نونیم دارای امنیت پایینی هستند. از این رو خطر هک شدن آن ها بیشتر است.
 • بلافاصله پس از راه اندازی سیستم، رمز عبور خود را عوض کرده و از در اختیار گذاشتن آن با سایر افراد خودداری کنید. برای حفظ امنیت بیشتر توصیه می شود، از رمزهای قوی شامل حروف کوچک و بزرگ، اعداد و علامت های مختلف استفاده کنید.
 • رمز دوربین مداربسته خود را به صورت دوره ای، به طور مثال هر یک ماه یکبار عوض کنید. همچنین از انتخاب رمز هایی مانند کدملی، شماره همراه، تاریخ تولد و… خودداری کنید.
5/5 - (4 امتیاز)