همانطور که در دنیای واقعی ممکن است با سارقان مواجه شویم، در دنیای مجازی نیز سارقانی وجود دارند. سارقان دنیای مجازی هکرها هستند. با وجود پیشرفت امنیت در سیستم‌های امنیتی، همچنان یکی از دغدغه‌های افرادی که از سیستم مداربسته استفاده می‌کنند، هک دوربین مداربسته است. هکرها با هک کردن دوربین‌ها می‌توانند به اطلاعات و تصاویر آن‌ها دسترسی پیدا کرده و اقدام به از کار انداختن دوربین مداربسته کنند. با اطلاع از روش‌های مختلف هک کردن، می‌توانید نقص‌های سیستم خود را برطرف کرده و از هک شدن آن جلوگیری کنید. در این مقاله به انواع روش‌های هک کردن از جمله سایت هک دوربین مداربسته، جدیدترین برنامه هک و… می‌پردازیم.

در این مقاله می‌خوانید:

 1. سایت هک دوربین مدار بسته
 2. جدید ترین برنامه هک دوربین مداربسته
 3. هک دوربین مداربسته با گوگل
 4. هک دوربین با استفاده از ترموکس
 5. پیدا کردن IP دوربین
 6. هک دوربین مدار بسته با کالی لینوکس
 7. چگونه می توان از هک کردن دوربین جلوگیری کرد؟

1- هک دوربین مداربسته با گوگل

یکی از روش‌های هک کردن سیستم‌های مداربسته، استفاده از جستجوگر گوگل است. برای هک دوربین مداربسته با گوگل ابتدا وارد سایت google شوید و سپس یکی از عبارات زیر را جستجو کنید.

 • Inurl: view/index.shtml
 • Inurl: view/view.shtml
 • intitle: axis intitle:”video serve
 • Live applet
 • intitle:”live view” intitle: axis
 • Intitle: live applet
 • allintitle:”Network Camera”

پس از جستجوی یکی از عبارات بالا، لیستی از نتایج به شما نمایش داده می‌شود. مشابه قالب “http://xx.xx.xx.xx/CgiStart?page=Single&Language=0” را در نتایج، جستجو کنید. البته دقت کنید به جای xx.xx.xx.xx آدرس IP دوربین را قرار دهید. بر روی این آدرس کلیک کنید. وارد صفحه‌ای می‌شوید که از شما نام کاربری و رمز عبور را می‌خواهد. با وارد کردن رمز و نام کاربری پیش فرض برند مورد نظر می‌توانید دوربین مدار بسته را هک کنید.

توجه داشته باشید که حتما پس از نصب و راه‌اندازی سیستم دوربین مداربسته خود، نام کاربری و رمز عبور را تغییر دهید. با این کار تا حد بسیار زیادی می‌توانید از هک شدن دوربین‌های خود جلوگیری کنید.

2- هک دوربین مدار بسته با گوشی ترموکس

یکی از روش‌های دیگر هک دوربین مداربسته با استفاده از گوشی موبایل و برنامه‌های هک است. یکی از این برنامه‌ها ترموکس نام دارد. برای هک دوربین مداربسته با گوشی و ترموکس، مراحل زیر را دنبال کنید.

1- ابتدا باید برنامه ترموکس را دانلود و نصب کنید. این برنامه را می‌توانید از لینک زیر دانلود کنید.

2- وارد بخش دسترسی به محل ذخیره برنامه شوید. برای ذخیره اطلاعات، دسترسی محل ذخیره برنامه را فعال کنید.

3- هات اسپاد Hotspot گوشی خود را روشن کنید.

4- سپس دستورات بخش زیر را به ترتیب در برنامه وارد کنید تا بسته‌ها نصب شوند.

 • apt update && upgrade
 • pkg install git
 • pkg install python2
 •  pkg install pip2
 •  git clone https://github.com/kancotdiq/ipcs
 •  pip2 install requests
 •  cd ipcs
 •  python2 scan.py

5- پس از انجام مراحل بالا، کشور مورد نظر را انتخاب کنید. پس از نمایش پیج نامبرها، می‌توانید با انتخاب آن‌ها، دوربین مداربسته مورد نظر را هک کنید.

3- جدیدترین برنامه هک دوربین مداربسته

یکی از جدید‌ترین برنامه هک دوربین مداربسته، برنامه shodan است. با استفاده از برنامه shodan می‌توان تمام دوربین‌های مداربسته در کشورهای مختلف را مشاهده کرد. البته قابل ذکر است shodan یک برنامه هک دوربین مداربسته نیست. بلکه یک موتور جستجوگر است. با استفاده از این موتور جستجو می‌توانید علاوه بر دوربین‌های مداربسته، تمام برنامه‌های اینترنتی در کشورهای مختلف را مشاهده کنید. روش هک دوربین با استفاده از این برنامه به صورت زیر است.

 1. ابتدا باید کلمه کلی Webcam و یا برند دوربین مداربسته مورد نظر خود را در آن جستجو کنید. به طور مثال در عکس روبرو ما برند تیاندی را جستجو کردیم. یک لیست از دوربین و دستگاه‌های این برند نمایش داده شده است.
جدیدترین برنامه هک دوربین مداربسته

2. برای دیدن جزئیات هر سیستم می‌توانید بر روی آن کلیک کنید.

جدیدترین برنامه هک دوربین مداربسته

3. در قسمت بالای صفحه با کلیک بر روی Log in صفحه‌ای باز می‌شود. در این صفحه باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده تا به اطلاعات دوربین مداربسته دسترسی پیدا کنید. اگر کاربر پس از راه‌اندازی سیستم خود اقدام به تغییر رمز عبور نکرده باشد، می‌توانید با جستجوی رمزهای پیش فرض برند، آن‌ها را وارد کرده و وارد سیستم دوربین مداربسته شوید.

جدیدترین برنامه هک دوربین مداربسته

4- سایت هک دوربین مدار بسته

برخی از سایت‌ها برای نمایش فیلم دوربین‌های مداربسته هک شده یا عمومی توسط هکرها ایجاد شده‌اند. این سایت‌ها را اصطلاحا سایت هک دوربین مدار بسته می‌نامند. افرادی که این سایت‌ها را ایجاد کرده‌اند با دسترسی به دستگاه‌های ضبط سیستم‌های امنیتی، تصاویر و فیلم‌های آن‌ها را در سایت خود در معرض نمایش قرار می‌دهند. در نتیجه این سایت‌ها کمکی به هک دوربین مداربسته نمی‌کنند. با ورود به سایت‌ هک دوربین مداربسته، لیست دوربین‌های مداربسته‌ی هک شده در کشورهای مختلف در اختیارتان قرار می‌گیرد.

اگر هنگام مشاهده تصاویر این سایت‌ها با اطلاعاتی برخورد کردید که قصد حذف آن از سایت را داشتید، می‌توانید با استفاده از ایمیل درخواست خود را به ادمین سایت ارسال کنید. درخواست شما توسط ادمین سایت مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از تایید توسط ادمین فیلم مورد نظر پاک خواهد شد.

تعدادی از سایت‌های هک دوربین عبارتند از:

 1. Earthcam
 2. Insecam
 3. Opentopia

به طور مثال در سایت Insecam می‌توانید با انتخاب کشور مورد نظر، دوربین‌های هک شده مربوط به آن کشور را مشاهده کنید.

سایت هک دوربین مداربسته

5- هک با استفاده از پیدا کردن IP

دوربین‌های مداربسته و دستگاه‌های ضبط پس از اتصال به اینترنت، یک IP مخصوص دریافت می‌کنند. یکی از روش‌های هک سیستم مداربسته، پیدا کردن IP دوربین مداربسته است. همانطور که گفته شد بسیاری از کاربران پس از راه‌اندازی سیستم مداربسته، فراموش می‌کنند که رمز عبور پیش فرض را تغییر دهند. با استفاده از IP دوربین مداربسته، رمز عبور و نام کاربری پیش فرض می‌توان دوربین مدار بسته را هک کرد. برای پیدا کردن IP دوربین می‌توانید از برنامه Angry IP Scanner استفاده کنید.

 1. پس از دانلود برنامه را نصب کنید. سپس پورت های برنامه را کانفیگ و یا پیکربندی کنید. جهت کانفیگ کردن بر روی tools کلیک کرده و سپس بر روی preferences کلیک کنید.
پیدا کردن IP برای هک

2. پورت‌هایی که توسط کاربران دوربین‌های مداربسته استفاده می‌شوند، اغلب عبارتند از: 80, 23, 8080, 8081 و 8082

هک دوربین مداربسته

3. برای نمایش اطلاعات دستگاه‌ها، مجدد به قسمت tools بروید. بر روی Fetchers کلیک کنید.

پیدا کردن IP برای هک

4. پنجره ای باز می شود. گزینه Web detect را انتخاب کنید. طبق عکس زیر بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.

هک دوربین مداربسته

5. آدرس های ip اسکن شده در صفحه ای نمایش داده می شوند. آدرس IP و محدوده پورت دقیق دوربین مورد نظر را مشخص کنید.

پیدا کردن IP برای هک

6. پس از چندبار اسکن کردن، دستگاه ها دوربین های آنلاین نمایش داده می شوند. بر روی دستگاه و یا دوربین کلیک راست کنید. روی گزینه open کلیک کنید. سپس گزینه Web Browser را انتخاب کنید. سپس دستگاه مورد نظر باز شده و ip دستگاه مشخص می شود.

پیدا کردن IP برای هک

7. در انتها وارد صفحه ای می شوید که از شما نام کاربری و پسورد می خواهد. با وارد کردن رمز عبور و نام کاربری پیش فرض می توانید به اطلاعات دوربین دسترسی پیدا کنید.

پیدا کردن IP برای هک

6- هک دوربین مداربسته با کالی لینوکس

برنامه دیگری که برای هک سیستم های مداربسته وجود دارد، کالی لینوکس است. کالی لینوکس یک برنامه کدنویسی است. هک دوربین مداربسته با کالی لینوکس نیاز به دانش، تخصص و مهارت کامل در کدنویسی و هسته لینوکس دارد. با داشتن اطلاعات و دانش کافی درباره کدنویسی، می توانید با نوشتن یک سری کد، خطاها و اشکالات سیستم امنیتی را پیدا کنید و به وسیله کالی لینوکس و این خطاها به سیستم مورد نظر حمله کنید و سپس آن را هک کنید.

همچنین می توانید با استفاده از نصب برنامه Routersploit در کالی لینوکس عملیات هک را انجام دهید. برای استفاده از برنامه Routersploit باید آدرس IP و مدل دوربین مورد نظر خود را بدانید. اما نکته قابل توجه این است که در صورت تغییر رمز عبور و نام کاربری پیش فرض نیز می توانید دوربین را هک کنید. برای نصب این برنامه در کالی لینوکس یک ترمینال باز کنید. سپس دستورات زیر را تایپ و اجرا کنید.

 • git clone https://github.com/threat9/routersploit
 • cd routersploit
 • python3 -m pip install -r requirements.txt
 • python3 py
هک دوربین مداربسته با کالی لینوکس

سپس برنامه شروع به کار می کند. در مرحله بعد عبارت زیر را تایپ کنید.

 • use scanners/cameras/camera_scan
 • show options
 • set target xx.xx.xx.xx

همانطور که گفته شد باید آدرس IP دوربین مورد نظر خود را بدانید تا به جای xx.xx.xx.xx آدرس IP دوربین مورد نظر تایپ شود.

سپس کلمه RUN را تایپ کنید تا اسکنر اکسپلویت شروع به کار کند. این برنامه چندین اکسپلویت را اجرا می کند تا متوجه شود دوربین قابل هک کردن است و یا خیر. هر یک از اکسپلویت های مختلف هک دوربین دارای عملکرد مخصوصی هستند. اگر دوربین آسیب پذیر باشد، می توان با اکسپلویت مربوطه آن را هک کرد.

هک دوربین مداربسته با کالی لینوکس

چگونه می توان از هک کردن دوربین جلوگیری کرد؟

 • نرم افزارهای دستگاه ضبط و دوربین های خود را به صورت دوره ای آپدیت و بروز رسانی کنید. زیرا نسخه های جدید دارای امنیت ارتقا یافته ای هستند.
 • می توانید از یک شبکه اختصاصی برای تبادل اطلاعات دوربین مداربسته خود استفاده کنید. با استفاده از یک آی پی اختصاصی می توانید شبکه اختصاصی را طراحی کرده تا اطلاعات در یک فضای خصوصی ارسال و دریافت شوند.
 • دسترسی افراد به دستگاه و اطلاعات دوربین را محدود کنید. می توانید با استفاده از برخی نرم افزارها به دستگاه خود قابلیت هایی مانند تشخیص نفوذ، تشخیص عبور از خط و… را اضافه کنید.
 • از انواع دوربین مداربسته و دستگاه های ضبط با کیفیت استفاده کنید. زیرا دستگاه هایی با برند های نامعتبر و در اصطلاح نونیم دارای امنیت پایینی هستند. از این رو خطر هک شدن آن ها بیشتر است.
 • بلافاصله پس از راه اندازی سیستم، رمز عبور خود را عوض کرده و از در اختیار گذاشتن آن با سایر افراد خودداری کنید. برای حفظ امنیت بیشتر توصیه می شود، از رمزهای قوی شامل حروف کوچک و بزرگ، اعداد و علامت های مختلف استفاده کنید.
 • رمز دوربین مداربسته خود را به صورت دوره ای، به طور مثال هر یک ماه یکبار عوض کنید. همچنین از انتخاب رمز هایی مانند کدملی، شماره همراه، تاریخ تولد و… خودداری کنید.
4.8/5 - (6 امتیاز)