باغ‌ها و ویلاها معمولا برای گذراندن تعطیلات و تفریحات استفاده می‌شوند. به همین دلیل بیشتر مواقع ساکنین در این محیط‌ها حضور ندارند. برای حفظ امنیت باغ و ویلا در زمان عدم حضور ساکنین می‌توانید از سیستم‌های امنیتی مانند دوربین مدار بسته استفاده کنید. بهترین دوربین مداربسته برای باغ و ویلا کدام است؟ در این مقاله قصد داریم ویژگی‌های دوربین مداربسته باغ و قیمت آن‌ها را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

در این مقاله می‌خوانید:

بهترین دوربین مداربسته برای باغ

دوربین‌های مداربسته دارای انواع مختلف با ویژگی‌های متفاوتی هستند. ممکن است هنگام انتخاب دوربین مداربسته مناسب برای کاربری خود، دچار سردرگمی شوید. برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای باغ باید به نکات مختلفی توجه کنید. نوع دوربین مداربسته، نوع دید در شب، کیفیت تصویر، قابلیت‌های هوشمند و…. همه از نکاتی هستند که می‌تواند در انتخاب دوربین مدار بسته مناسب باغ و ویلا به شما کمک کند.

  • نوع دوربین مداربسته: نوع دوربین مداربسته باید با توجه به محل نصب دوربین انتخاب شود. برای نصب دوربین مداربسته در باغ باید از دوربین‌های مداربسته با مقاومت بالا در برابر رطوبت و گرد و غبار استفاده کنید. دوربین‌های بولت در این شرایط بهترین انتخاب هستند. اگر قصد دارید دوربین مدار بسته باغ را در محیط داخلی نصب کنید، می‌توانید از دوربین مداربسته دام استفاده کنید.
  • کیفیت تصویر دوربین: کیفیت تصویر یکی از نکاتی است که باید در انتخاب دوربین مداربسته برای باغ به آن توجه کنید. دوربین‌های مداربسته با کیفیت تصاویر مختلفی تولید می‌شوند. هر چه کیفیت تصویر دوربین بالاتر باشد، تصاویر با وضوح بیشتری نمایش داده‌ می‌شوند.
  • قابلیت دید در شب: مهم‌ترین ویژگی دوربین‌های مداربسته، قابلیت ثبت تصاویر در شب و تاریکی است. تقریبا همه‌ی دوربین‌های مداربسته دارای قابلیت دید در شب هستند. توجه داشته باشید که دوربین مداربسته انتخابی شما از قابلیت دید در شب خوبی برخوردار باشد.
  • برند دوربین مداربسته: برای انتخاب بهترین دوربین مدار بسته برای ویلا باید به برند آن توجه کنید. دوربین مداربسته باغ خود را از بین برندهای معتبر هایک ویژن، داهوا، تیاندی و… انتخاب کنید.
  • قابلیت کنترل از راه دور: همه‌ی دوربین‌های مداربسته دارای قابلیت کنترل از راه دور هستند. با اتصال دوربین مداربسته به موبایل خود، می‌توانید تصاویر را از راه دور و به صورت زنده مشاهده کنید.

محل نصب دوربین ویلا

یکی از نکات مهم در نصب دوربین مداربسته در مناطق مختلف، انتخاب محل مناسب نصب دوربین است. محل نصب دوربین برای باغ با توجه به اهداف و نیازهای شما انتخاب می‌شود. به طور کلی برخی از نقاط از اهمیت بالایی برخوردار هستند. در ادامه این نقاط را بررسی می‌کنیم.

درب‌های ساختمان: مهم‌ترین محل نصب دوربین مداربسته برای باغ، مقابل درب‌های ساختمان است. دوربین مدار بسته باید به گونه‌ای نصب شود که بتواند به همه‌‌ی ورود و خروج‌ها نظارت داشته باشد. با نصب دوربین در مقابل درب‌ها می‌توانید ورود افراد ناشناس را کنترل کنید. توصیه می‌کنیم، دوربین‌های مداربسته را در ارتفاع مناسب و به دور از دسترس همه‌ی افراد نصب کنید.

محوطه باغ: برای نظارت و امنیت بیشتر در باغ، سعی کنید محوطه باغ به صورت کامل تحت پوشش دید دوربین‌ها قرار گیرد. با توجه به اینکه باغ‌ها معمولا دارای محیطی وسیع هستند، نظارت افراد بر نقاط مختلف کاری دشوار است. می‌توانید با توجه به وسعت محیط از یک یا چند دوربین مدار بسته برای محوطه باغ استفاده کنید.

محیط داخلی باغ: علاوه بر محیط‌های بیرونی، می‌توانید دوربین مداربسته باغ را در محیط داخلی ساختمان نیز نصب کنید. محیط‌های داخلی ساختمان دارای اشیاء و وسایل مهمی هستند. با نصب دوربین مداربسته برای باغ در محیط داخلی ساختمان می‌توانید از این اموال محافظت کنید.

پارکینگ: برخی از ویلاها دارای پارکینگ جداگانه هستند. برای محافظت و امنیت بیشتر از خودروها و وسایل نقلیه می‌توانید پارکینگ باغ یا ویلا را به دوربین مداربسته مجهز کنید.

قیمت دوربین مدار بسته برای باغ

قیمت دوربین مدار بسته برای باغ به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع دوربین مداربسته، برند دوربین، قابلیت‌ها و کیفیت تصویر از عواملی هستند که می‌تواند بر قیمت دوربین مداربسته برای باغ تاثیرگذار باشد. یکی از نکات مهم و تاثیرگذار در قیمت این دوربین‌ها نوع تکنولوژی آن‌ها است. دوربین‌های مداربسته تحت شبکه به دلیل کیفیت تصویر و قابلیت‌های هوشمند بیشتر از قیمت بالاتری برخوردار هستند. هر چه ویژگی‌ها و قابلیت‌های هوشمند دوربین بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند. تیاندی دارای دوربین‌های مداربسته تحت شبکه در انواع مختلف است. می‌توانید دوربین مداربسته برای باغ را از دوربین‌های این برند انتخاب کنید. برای مشاهده لیست قیمت دوربین تیاندی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

دوربین مدار بسته شارژی برای باغ

برخی از افراد به دنبال دوربین مدار بسته شارژی برای باغ هستند. دوربین‌های معمولی با استفاده از سیم کشی و برق کار می‌کنند. در برخی از نقاط باغ، دسترسی به برق وجود ندارد. کاربران در این مناطق به دنبال دوربین برای باغ بدون برق هستند. دوربین مداربسته بدون برق با استفاده از باتری کار می‌کند. دوربین‌های مداربسته شارژی یکی از انواع دوربین مداربسته بی‌سیم است. این دوربین‌ها بدون نیاز به سیم کشی و برق کار می‌کنند. این دوربین‌ها با توجه به مدل آن‌ها به دو صورت شارژ می‌شوند. برخی از دوربین‌های مداربسته شارژی، خود دوربین را همانند گوشی موبایل باید شارژ کنید. برخی دیگر، باتری به صورت دوره‌ای شارژ می‌شود.

برای انتخاب این دوربین‌ها باید به مدت زمان نگهداری شارژ باتری‌ها دقت کنید. مدت زمان نگهداری شارژ در دوربین مداربسته شارژی برای باغ به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از نکات مهم در نگهداری شارژ دوربین، نوع ضبط دوربین است. به طور مثال مدت زمان نگهداری شارژ دوربین در ضبط تشخیص حرکت بیشتر از حالت ضبط 24 ساعته است. نکته دیگر در انتخاب دوربین مدار بسته شارژی برای باغ، طول عمر باتری‌ها است. طول عمر باتری‌ها با توجه به برند و نوع استفاده متفاوت است. اما به طور میانگین این باتری‌ها بین 2 تا 6 ماه عمر می‌کنند.

مزایای نصب دوربین ویلا

افزایش امنیت و نظارت بیشتر: نصب دوربین مداربسته بهترین راه حل برای ایجاد امنیت در باغ یا ویلا است. با نصب سیستم مداربسته می‌توانید از راه دور، تصاویر محیط را به صورت زنده و 24 ساعته مشاهده کنید. همچنین در صورت وقوع حادثه یا سرقت می‌توانید از تصاویر دوربین مدار بسته برای بازبینی کمک بگیرید.

نظارت بر کار کارگران: برخی از افراد برای انجام کارهای ویلا و باغ خود، کارگران، باغبانان و.. را استخدام می‌کنند. برای نظارت بر کار این افراد، نیازی نیست لزوما در محل حضور داشته باشید. با نصب دوربین برای باغ می‌توانید به راحتی بر عملکرد کارگران و باغبانان نظارت داشته باشید.

عدم نیاز به نگهبان یا سرایدار: هزینه استخدام سرایدار یا نگهبان بسیار بیشتر از نصب سیستم امنیتی است. با نصب دوربین مداربسته برای باغ دیگر نیازی به استخدام نگهبان و سرایدار ندارید. همچنین نظارت بر محیط‌های وسیع مانند باغ و ویلا به وسیله دوربین مدار بسته از دقت بیشتری برخوردار است.

مطالب پیشنهادی مخاطبین

امتیاز شما به این مطلب چند است؟ 🙂