دوربین های مداربسته در زندگی امروزی افراد، کاربردهای بسیاری دارند. بسیاری از افراد در محل کار، خانه، فروشگاه ها و… از سیستم های دوربین مداربسته به منظور نظارت و حفظ امنیت استفاده می کنند. بسیاری از افراد از دزدگیر به منظور جلوگیری از وقوع جرم استفاده می کنند. دوربین مداربسته و دزدگیر هر دو تجهیزاتی هستند که برای حفاظت بیشتر از محیط مورد استفاده قرار می گیرند. افرادی که قصد راه اندازی سیستم های حفاظتی را دارند ممکن است این سوال برایشان پیش آید که دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر؟ کدام را بخریم؟ برای پاسخ به این سوال با ما همراه باشید.

در این مقاله می خوانید:

  • ویژگی های دوربین مداربسته
  • دزدگیر و ویژگی های آن
  • بهترین دزدگیر
  • عکس دوربین مداربسته و دزدگیر
  • تفاوت دزدگیر و دوربین مداربسته
  • دوربین مداربسته دزدگیر دار

ویژگی های دوربین مداربسته

سیستم دوربین های مداربسته با هدف نظارت و جلوگیری از وقوع جرم و جنایت طراحی شده اند. دوربین مداربسته در انواع مختلفی تولید و عرضه می شود. از انواع دوربین مداربسته می توان به دوربین های مداربسته دام و بولت اشاره کرد. سیستم دوربین مداربسته امکان ثبت، ذخیره و مشاهده تصاویر را به کاربر می دهد. کاربران با نصب دوربین مداربسته در محل مورد نظر می توانند با اتصال به اینترنت به راحتی تصاویر را از راه دور نیز مشاهده کنند. قطعا وجود دوربین مداربسته در جهت کاهش جرم و جنایت تاثیر گذار است. اما در بسیاری از موارد افراد با پوشاندن دوربین و یا صورت خود اقدام به سرقت و یا جرم می کنند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی دوربین های مداربسته با قابلیت های مختلفی تولید شده اند. برخی از دوربین های مداربسته به سیستم هشدار و یا آلارم مجهز هستند. اما توجه داشته باشید که امکان خطا در این قابلیت ها نیز وجود دارد. به طور مثال اگر قابلیت اعلام هشدار در دوربین شما فعال باشد با حرکت هر موجودی در جلوی دوربین، آلارم به صدا در می آید.

دزدگیر و ویژگی های آن

دزدگیرها یکی از دستگاه های نظارتی و امنیتی هستند. به طور کلی دزدگیرها از یک مدار باز، یک مداربسته، هشدار دهنده ها، انواع سنسورها، مدار شارژ باطری و آژیر تشکیل شده اند. در صورت تحریک شدن این سنسورها، آژیر دزدگیر به صدا در آمده و به وسیله پیامک، ایمیل و یا تماس کاربر را مطلع می کند. به صدا در آمدن آژیر می تواند منجر به  مطلع شدن سایر افراد، فرار سارقین و جلوگیری از وقوع جرم شود. حساسیت سنسورها در دزدگیر با دوربین های مداربسته متفاوت است. این حساسیت به گونه ای است که حرکت انسان تشخیص داده شده و حرکت موجودی کوچکتر از انسان باعث به صدا در آمدن آژیر نمی شود. در نتیجه خطا در دزدگیرها از دوربین مداربسته کم تر است.

اما توجه داشته باشید در صورت وقوع جرم و جنایت، هیچ تصویر و فیلمی از وقایع رخ داده در دسترس نیست. زیرا دزدگیرها قابلیت ضبط تصاویر را ندارند.

بهترین دزدگیر

دزدگیرها دارای انواع مختلفی هستند. از مهم ترین لوازم جانبی دزدگیرها می توان به تلفن کننده اشاره کرد. تلفن کننده ها دارای قابلیت تماس با شماره های از پیش تعیین شده به جهت اطلاع رسانی هستند. در گذشته تلفن کننده ها به صوت مجزا از دزدگیرها کار می کردند. اما با گذشت زمان این دستگاه با دزدگیر ادغام شده و به شکل یک پنل بر روی دزدگیرها قرار گرفت. همچنین در گذشته تلفن کننده ها به وسیله خط تلفن ثابت اقدام به برقراری تماس و اطلاع کاربران می کردند. سارقان برای جلوگیری از تماس اقدام به قطع خط تلفن می کردند. تولید کنندگان برای رفع این مشکل اقدام به تولید تلفن کننده های سیمکارتی کردند.

دزدگیرها بر اساس سنسورها نیز به انواع مختلفی تقسیم می شوند. از انواع سنسور در دزدگیرها می توان به سنسور حرکتی، سنسور دود، سنسور لرزشی، مگنت، سنسور دود و… اشاره کرد. یکی از مهم ترین و رایج ترین سنسور دزدگیرها، سنسور حرکتی است. در صورت شناسایی حرکت، این سنسورها به صدا در می آیند. از کاربردهای سنسور دود می توان به استفاده در محیط های پر خطر مانند ساختمان و کارخانه های صنعتی اشاره کرد. در صورت احتراق و ایجاد دود، دزدگیرهای مجهز به این سنسورها به صدا در می آیند. نوع دیگر سنسور، مگنت نام دارد. این سنسورها که دارای دو تیغه هستند، اغلب بر روی درب و پنجره ها نصب می شوند. در صورت باز شدن درب و یا پنجره، تیغه ها از هم فاصله گرفته و آژیر به صدا در می آید.

دزدگیرها همانند دوربین های مداربسته دارای برندهای مختلفی هستند. برخی از آن ها دارای قابلیت نصب شنود و میکروفون هستند. بهترین نوع دزگیر با توجه به نوع کاربری، بودجه و هدف شما از نصب دزدگیرها تعیین می شود.

عکس دوربین مداربسته و دزدگیر

در زیر عکس دوربین مداربسته تیاندی و یک نمونه دزدگیر نمایش داده شده است.

عکس دوربین مداربسته
قیمت دزدگیر

تفاوت دزدگیر و دوربین مداربسته

برای انتخاب بین دوربین مداربسته یا دزدگیر توصیه می شود از هر دو آن ها استفاده کنید. در قسمت قبلی ویژگی و قابلیت های دوربین مداربسته و دزدگیر را شرح دادیم. برای افزایش و برقراری امنیت کامل می توانید از دزدگیر و دوربین مداربسته به طور همزمان استفاده کنید. در صورت استفاده هم زمان از این دو سیستم هنگام وقوع حادثه دزدگیر اقدام به هشدار و ارسال پیامک و یا تماس می کند. در این لحظه می توانید با مشاهده زنده تصاویر دوربین مداربسته، از وقایع مطلع شوید. با استفاده همزمان از دزدگیر و دوربین مداربسته، حتی اگر افراد اقدام به فرار کنند، می توانید با تصاویر دوربین موارد را پیگیری کنید.

دوربین مداربسته طرح دزدگیر

برخی از سیستم های دوربین مداربسته دارای قابلیت نصب سنسورها، اسپیکر و آلارم هستند. این قابلیت اغلب در مدل های قدیمی دستگاه ها دیده می شود. اما توجه داشته باشید که این دو سیستم دارای کارایی مجزا از هم هستند. با اتصال یکی از zone های دزدگیر به دوربین مداربسته، می توانید دوربین خود را به دزدگیر مجهز کنید. در این صورت با جدا شدن دوربین مداربسته از محل نصب، صدای آژیر دوربین مداربسته به صدا در می آید. همچنین یکی دیگر از راه های اتصال، استفاده از مگنت ها است. با متصل کردن مگنت ها به دوربین مداربسته و اتصال دوربین به دزدگیر می توانید دوربین مداربسته دزدگیردار ایجاد کنید.

قیمت دزدگیر

توجه: تمامی قیمت ها مربوط به تاریخ 1401/03/21 است.

قیمت دزدگیر
  • دزدگیر اماکن کد cmjadid11

قیمت: 90.000 تومان

جنس بدنه: پلاستیک

ابعاد: 9.5*3.5*2 سانتی متر

نوع اتصال: اتصال بی ‌سیم

قیمت دزدگیر
  • دزدگیر اماکن مدل سیلور کرست

قیمت: 248.500 تومان

ابعاد: 8*12*15 سانتی متر

زاویه دید: 110 درجه به طول 8 متر

اقلام همراه: دو عدد ریموت کنترل

5/5 - (2 امتیاز)