دوربین های مداربسته به عنوان یک عامل بازدارنده در وقوع جرم و جنایت شناخته می شوند. کنترل از راه دور دوربین مداربسته یکی از قابلیت های مهم در این سیستم است. با پیشرفت تکنولوژی و امکانات، دیگر امکان وصل شدن به دوربین مداربسته از راه دور امکانپذیر است. دوربین مداربسته کنترل از راه دور امکان مشاهده تصاویر دوربین از موبایل، محل کار، خانه و … را فراهم می کند. در این مقاله به نحوه اتصال به دوربین مداربسته از راه دور می پردازیم.

کنترل دوربین مدار بسته از راه دور

اتصال به دوربین مداربسته از راه دور نیازمند اینترنت است. به عبارت دیگر برای این کار باید در محل نصب سیستم مداربسته و محلی که قصد مشاهده تصاویر را دارید اینترنت موجود باشد. اینترنت تصاویر را از محل نصب دوربین ها به محلی که قصد مشاهده آن ها را دارید ارسال می کند. علاوه بر اینترنت باید تنظیمات کنترل از راه دور در دوربین مداربسته و دستگاه های ضبط دوربین مداربسته نیز اعمال شود. پس از انجام تنظیمات مربوطه به برنامه وصل شدن به دوربین مداربسته نیاز دارید. پس از دانلود و نصب اپلیکیشن های مربوط  باید تنظیمات مربوط به کنترل از راه دور را در این اپلیکیشن ها نیز اعمال کنید.

کنترل از راه دور دوربین مدار بسته با موبایل

با استفاده از برنامه های مربوط به کنترل دوربین مداربسته می توانید دوربین را از راه دور توسط موبایل کنترل کنید. برنامه وصل شدن به دوربین مداربسته در هر یک از برندها متفاوت است. این اپلیکیشن ها را می توان از Google Play، App Store و یا سایت شرکت سازنده دوربین دانلود کرد. در ادامه به معرفی اپلیکیشن های مختلف کنترل از راه دور در دوربین مداربسته برای هر یک از برندها می پردازیم.

 • تیاندی: اپلیکیشن مخصوص اندروید و IOS (Easalive)، اپلیکیشن مخصوص کامپیوتر Easy 7
 • داهوا: اپلیکیشن مخصوص اندروید و IOS (DMSS، IDMSS PLUS، gDMSS PLUS)، اپلیکیشن مخصوص کامپیوتر Smart PSS
 • هایک ویژن: اپلیکیشن مخصوص اندروید و IOS (Hik-Connect، IVMS4500)، اپلیکیشن مخصوص کامپیوتر IVMS4200
 • مکسرون: اپلیکیشن های سری جدید و قدیمی مکسرون با یکدیگر متفاوت هستند. برنامه های سری جدید مخصوص اندروید و IOS (Hik-Connect، IVMS4500)، مخصوص کامپیوتر IVMS4200، اپلیکیشن های سری قدیمی مخصوص اندروید و IOS (DMSS، IDMSS PLUS، gDMSS PLUS)، مخصوص کامپیوتر Smart PSS

مزایای استفاده از کنترل راه دور

به طور کلی نصب دوربین های مداربسته در ایجاد امنیت و آرامش تاثیر بسیاری دارد. اما مزایای کنترل از راه دور دوربین مداربسته چیست؟ دوربین مداربسته کنترل از راه دور دارای مزایای بسیاری است. این مزیت ها عبارتند از:

 • مشاهده تصاویر و اطلاع از وقایع در زمان غیبت و عدم حضور شما در محل
 • کاهش میزان سرقت و حوادث
 • امکان تغییر زاویه و کنترل دوربین های مداربسته اسپید دام یا PTZ
 • امکان مشاهده زنده تصاویر و بازپخش
 • امکان ایجاد کاربری های مختلف در دستگاه ضبط و ایجاد محدودیت دسترسی برای هر کاربر
 • توانایی صحبت کردن با اشخاص حاضر در محل نصب دوربین، به وسیله قابلیت Two-Way-Talk
 • توانایی ذخیره سازی تصاویر از راه دور
 • در صورت وقوع جرم می توان در سریعترین زمان ممکن پلیس را مطلع کرد.
 • در صورت وجود قابلیت هایی مانند تشخیص حرارت، آتش سوزی و… با استفاده از کنترل از راه دور می توان در مناسب ترین زمان از آن مطلع شد تا از خسارات جدی جلوگیری شود.

کنترل دوربین سیم کارت خور

دوربین های مداربسته دارای SD CARD، اغلب از نوع دوربین های سیم کارت خور هستند. این دوربین ها قادر به ارسال اطلاعات دوربین به وسیله اتصال به شبکه هستند. همچنین دوربین های سیم کارت خور اطلاعات را بر روی کارت حافظه داخلی خود نیز ذخیره می کنند. برای استفاده از کنترل از راه دور این دوربین ها پس از نصب و راه اندازی، باید آن ها را با کامپیوتر، موبایل و یا لپ تاپ خود تنظیم کنید. با انجام این تنظیمات می نوانید تصاویر را به راحتی و به صورت مستقیم از راه دور مشاهده کنید.

کنترل دوربین گردان

یکی از انواع دوربین های مداربسته، دوربین مداربسته گردان است. با استفاده از این دوربین ها دیگر نیازی به نصب چندین دوربین مداربسته ندارید. زیرا دوربین های گردان قابلیت چرخش در جهات مختلف و تغییر زاویه دید را دارند. به صورتی که می توانید با استفاده از چرخاندن دوربین، نقاط کور دوربین مداربسته را نیز پوشش دهید. از این نوع دوربین ها معمولا در پروژه های بزرگ تر استفاده می کنند. با استفاده از قابلیت کنترل از راه دور در این نوع دوربین ها می توان در محل های دیگر جهت چرخش دوربین را کنترل و تصاویر دوربین را دریافت کرد.

آموزش روش های اتصال کنترل از راه دور

کنترل از راه دور دوربین مداربسته به وسیله روش های مختلفی انجام می شود. از جمله روش های اتصال به کنترل از راه دور در سیستم مداربسته می توان به P2P، IP Static و ساتا اشاره کرد.

به طور مثال اگر قصد نصب دوربین مداربسته روی گوشی با استفاده از روش p2p را دارید، بدون نیاز به IP اختصاصی می توانید این کار را انجام دهید. ابتدا توجه داشته باشید که دوربین مداربسته شما باید از قابلیت P2P پشتیبانی کند. ابتدا سرویس P2P را فعال کرده و اپلیکیشن مخصوص نصب دوربین بر روی گوشی را دانلود و نصب کنید. دستگاه ضبط شما یک کد P2P دارد. به وسیله QR CODE در موبایل خود این کد را اسکن کنید. به منظور اتصال دستگاه و مودم، رنج IP آن ها را یکسان کنید. در این قسمت باید رنج IP یکسان باشد اما رقم آخر آن ها با یکدیگر متفاوت است. به طور مثال دو رنج آی پی 192.168.1.2 و 192.168.1.1. پس از برقراری اتصال بین مودم و دستگاه می توانید به راحتی تصاویر دوربین مداربسته خود را بر روی موبایل مشاهده کنید.

قیمت دوربین مداربسته کنترل از راه دور

دوربین های مداربسته دارای انواع مختلفی با قابلیت ها و ویژگی های مختلف هستند. با توجه به تنوع زیاد در این سیستم ها قطعا تنوع قیمتی زیادی نیز در دوربین ها وجود دارد. اگر قصد خرید دوربین کنترل از راه دور را دارید و به دنبال اطلاع از قیمت آن هستید می توانید با تماس با شماره تلفن 91009555-021 از کارشناسان ما کمک گرفته تا انتخاب بهتری داشته باشید.

امتیاز شما به این مطلب چند است؟ 🙂